Presunúť na hlavný obsah

Babie leto je najlepší čas na schudnutie: Tréner vysvetľuje aspekty, prečo to tak je

Chudnutie a diéty

Ak chcete naozaj peknú postavu, teraz je azda najlepší čas, kedy s cvičením začať. Tréner nám objasnil, prečo sú výsledky oveľa lepšie aktuálne, ako keď si to dáte takýto cieľ, napríklad ako novoročné predsavzatie.

Podmienky, ktoré vás predurčujú na úspech 

Koniec výhovorkám. Ak stále odkladáte začiatok vášho chudnutia, stačilo. Práve teraz je totiž to najideálnejšie obdobie. September a október sú totiž perfektnými mesiacmi na zhadzovanie prebytočných kíl. A tréneri v tom majú aj veľmi jasno, prečo to tak je. 

Neprehliadnite: Koľko cukru denne je zdravé? Porovnajte si tieto množstvá, aby sa vám neukladal do tela ako obrovské tukové zásoby

„Skutočne je jeseň ideálnym obdobím, kedy by ste mali začať redukovať svoju hmotnosť. Po lete sme nadopovaní vitamínom D, ktorý sme získali zo slnka. Ľudský organizmus je prečistený, myseľ pozitívne naladená, spomínaným slnečným žiarením. To sú výborné podmienky na to, aby sa organizmus mohol prispôsobiť vyváženému stravovaniu a vhodnému pohybu," vysvetľuje na úvod Mgr. Emil Sronský - fitness tréner. 

Prečítajte si: Zbavte sa dolného brucha. Cviky, ktoré vám vyformujú dokonalé bruško už za pár dní

Keďže pri chudnutí je veľmi dôležitá pravidelnosť, v lete sme s tým väčšina ľudí predsa len mali problém. "Je čas dovoleniek, chceli sme si dopraiť aj melé hriešnosti, nejaký pohár vína a to sa všetko podpisuje na postave. No počas jesene sa vraciame k starým návykom, takže nie je problém zaradiť do nášho denného režimu i pravidelný pohyb a lepšiu stravu."

Urobte si týždenný plán

Skutočne je dokázané, že ak ho máte, zhodíte oveľa skôr. Na začiatok si stanovte tri dni, ktoré budete venovať pohybu. "Niekto preferuje fitko, iný beh, bicyklovanie, jogging, spinning, tenis, čokoľvek. Len robte aktivitu, ktorá vás baví. Inak to veľmi rýchlo zabalíte. Potom si pripravte týždenný jedálniček."

Príklad denného jedálnička: 

  • raňajky: nastrúhané jablko so škoricou
  • desiata: píniové oriešky a banán
  • obed: pstruh na masle a špenát s batátmi
  • večera: zeleninový vývar bez rezancov

"Ak chcete zhadzovať, u žien by sa denný príjem mal pohybovať okolo 1200 kalórií. Stavte na sezónnu zeleninu a ovocie. Práve dopestované ovocie a zelenina majú najvyšší podiel vitamínov a minerálov."

Cvičebný plán:

  • pondelok: 50 minút behu
  • streda: hodina plávania
  • piatok: 50 minút cvikov na brucho, zadok a nohy - brušáky, drepy, výpady, chôdza po schodoch

- Najčítanejšie -