Presunúť na hlavný obsah

Hovorte to, čo si myslíte a stojte si za tým: Zabezpečí vám to harmóniu v živote

Partnerské vzťahy

Ak chcete byť v živote spokojná, šťastná, robte veci tak ako ich cítite. A hovorte ich aj nahlas. Psychológ tvrdí, že je to mimoriadne dôležité.

Nedokážeme vysloviť to čo si myslíme a povedať to nahlas

V dnešnej hektickej dobe plnej naučených stereotypov, stresov, povinností a tlaku je naozaj náročné nájsť pokoj a šťastie. Také to ozajstné. Kedy sa v postojoch nenecháte ovplyvňovať okolím, názormi iných, ale robíte a hovoríte presne to, čo cítite. Nebojíte sa vysloviť svoj názor a povedať nie. 

"S týmto má v dnešnej dobe veľmi veľa ľudí problém. Nedokážeme vysloviť to čo si myslíme a povedať to nahlas, pokiaľ vieme, že druhá strana má iný názor. Teda drvivá väčšina ľudí to nevie. Bojíme sa, že budeme odsúdení spoločnosťou a že nás neprijme. Práve faktor strachu - z osobnostného zlyhania, tu zohráva veľmi významnú úlohu," vysvetľuje psychológ Mgr. Emil Lionský. 

Prečítajte si: Dnešné dvadsiatky sú úplne niekde inde: Muži prezradili, aké sexuálne praktiky na nich použili, aby si získali ich pozornosť

"Pokiaľ sa však prestanete báť, odhodíte, spomínaný faktor strachu a začnete žiť podľa seba, ste na správnej ceste. Ide o vnútorné nastavenie a prijatie každého.

Ak sa ponoríte do niečoho, čo vás skutočne napĺňa a baví, zabudnete na okolitý svet. Spomeňte si ako ste naposledy piekli vianočné medovníčky, zdobili stromček, či s láskou balili darčeky na narodeninovú oslavu svojej mamy. Spomeňte si na to, ako ste sa cítili. Spomeňte si, na čo ste mysleli.

Áno, presne toto je ono. Chvíľa, kedy žijete pre daný prítomný moment a okamih. Nepozeráte sa na to, čo si o tom myslí okolie. Robíte to pre seba. "Áno, toto je niečo, čo vám zabezpečí harmóniu v živote."

Neprehliadnite: Priateľ pre mňa nevedel urobiť jednu podstatnú vec. Pre niekoho to je maličkosť, pre mňa dôvod na rozchod

O toto sa snažte, aby ste dosiahli životný balance

  • udržujte sa stále aktívny
  • robte veci, ktoré milujete
  • obklopujte sa skutočnými priateľmi
  • udržujte sa v kondícii
  • usmievajte sa
  • ďakujete
  • trávte veľa času v prírode 

 

- Najčítanejšie -