Presunúť na hlavný obsah

Byť matkou nepatrilo medzi jej ambície: Neodsudzujte ženy, ktoré sa rozhodli robiť veci po svojom, hovorí René Zellweger

Zahraničné celebrity

Túžila byť len nezávislá a schopná postarať sa sama o seba. Hoci jej to mnohí vyčítali, ona je sama so svojim životom spokojná.

Osobné rozhodnutie ženy nie je mnohokrát akceptované spoločnosťou

Doba sa zmenila a s ňou aj vnímanie materstva. Kým kedysi to bolo neprípustné, dnes mnohé ženy, úlohu mamy odsúvajú, iné sa jej dobrovoľne vzdávajú. No práve táto kategória žien, sa nestretáva s veľkým pochopením. 

Nenechajte si ujsť: VIDEO: Deň so supermodelkou Danielou Peštovou: Takto vyzerala pred desiatkami rokov, no stále nemá konkurenciu

"Materstvo nikdy nepatrilo medzi moje ambície. Nikdy som nemala žiadne plány a očakávania v zmysle: Keď budem mať 19, urobím toto, keď budem mať 25, tak urobím ono."

"Byť matkou je slobodné rozhodnutie každej ženy a nikto nemá právo súdiť to, akým smerom sa vyberie. Ja osobne som sa roky vyjadrovala, že deti nechcem nikdy. Možno práve preto , dokážem takéto rozhodnutie pochopiť. Svoj názor som zmenila počas natáčania poslednej časti Denníka Bridget Jonesovej. Jednoducho beriem veci tak, ako prichádzajú, deň za dňom. Keď sa niečo stane, je to dobré a správne.​"

"Roky bola pre mňa prioritou kariéra. Túžila som byť, len nezávislá a schopná postarať sa sama o seba, čo sa mi aj podarilo. " prezradila pre denník The Sun. 

Áno, mnohé známe, ženy, ktoré sú mimoriadne úspešné, netrpia núdzou v akomkoľvek smere a môžu mať všetko, čo si zaumienia, práve po úlohe matky netúžia. Nie je však na nás súdiť ich. 

Čítajte viac v rozhovore: Daniela Peštová: Bola som rada, že môžem vycestovať z Československa, nepotrebovala som byť v klube vyvolených

Mali by sme to len prijať a rešpektovať. Pretože možnosť voľby má každá z nás. Hoci sa zdá, že známa herečka už názor na rolu matky zmenila, uvidíme, čím ju život prekvapí. Ako sama hovorí: "Život to už zariadi najlepšie ako môže."

- Najčítanejšie -