Presunúť na hlavný obsah

Stačí len pár nenápadných pohybov. Naučte sa svojím šarmom dosiahnuť to, čo chcete

Lifestyle

Priznajme si to - napriek drine a šikovnosti je z času na čas pre dosiahnutie cieľov potrebné využiť sympatie. A ako inak ich získať, ak nie prirodzeným šarmom?

Buďte pokorní 

Základom všetkého je pokora. Nie nadarmo nám staré mamy vraveli, aby sme sa správali skromne a veci si vážili. Napriek tomu, že je potrebné mať zdravé sebavedomie, ľuďom sú nesympatickí ľudia, ktorí si nedokážu priznať chybu či sú skalopevne presvedčení, že práve oni sú tí najpovolanejší. Ak máte pocit, že ste v danej téme predsa o čosi lepší, radšej sa zdržte zbytočných pripomienok. Preukážte pokoru zakaždým a nikdy o sebe neprehlasujte, že viete všetko. Pravdou je, že neviete. Veľmi sympatické, najmä v pracovnom prostredí, sú zmysluplné otázky. Nebojte sa svojmu nadriadenému vzdať hold opýtaním sa na radu - preukážate tým pokoru v tom, že aj vy sa máte čo učiť.

Prečítajte si: Domácnosť podľa feng šuej. Takto si do života pritiahnete peniaze a šťastie

Pohľad psíka

Nech to znie akokoľvek bizarne, ak o niečo prosíte, odporúčame vám všetkými desiatimi mierne skloniť bradu. Človeku, od ktorého niečo žiadate, totiž vysielate signál potreby ochrany. Už od prírody máme totiž tendenciu obraňovať a ochraňovať tých slabších, vo fyzickej podobe aj nižších jedincov. Pri takomto stiahnutí tak vzbudíte v človeku šance, aby vám vyhovel. Nie nadarmo sa tento trik používa aj pri ženskom flirte - obzvlášť muži nevedia odolať tomu, keď ich žena kategorizuje do úlohy ochranára.

Správny očný kontakt

Vedeli ste, že existuje niekoľko typov očného kontaktu? Svojím pohľadom totiž prezradíte viac, než by ste chceli. Možno vás prekvapí fakt, že, keď sa pozeráte človeku priamo do očí, nepôsobí to priateľsky, ale skôr naopak - v druhom vzbudzujete akýsi pocit nebezpečia. V žiadnom prípade by ste sa nemali očnému kontaktu vyhýbať, to značí zbabelosť a neúprimnosť. Čo teda robiť? Pri komunikácií s niekým sa pozerajte na takzvaný trojuholník, ktorý sa nachádza medzi očami. Pohľadom naň pomáhate vyváženému vnímaniu osoby stojacej oproti vám, ktorej zároveň dokáže záujem, otvorenosť a hlavne priateľský, bezpečný prístup.

Zdržanlivá gestikulácia

Ak máte zlozvyk pri komunikovaní gestikulovať, dávajte si pozor - najmä v prípadoch, ak je pre vás váš dojem dôležitý. Prehnané machrovanie rukami totiž dokáže v človeku, s ktorým komunikujete, vzbudiť negatívne emócie. Ak si už neviete pomôcť, snažte sa hýbať maximálne s lakťami, bez toho, aby ste svojimi dlaňami šermovali do všetkých strán. 

Neprehliadnite: Tieto 4 znamenia sa majú v živote najlepšie: Všetko, čoho sa chytia, vyjde presne podľa ich predstáv

Nakláňajte sa dopredu

To, že vzpriamený postoj zaručuje úspech a vzbudzuje dobrý dojem, zrejme vie každý. Vedeli ste však, že na to, aby ste získali náklonnosť potrebujete urobiť viac, než sa vystrieť? Vaše plecia by mali byť uvoľnené až padnuté, pričom sa trupom môžete mierne nakláňať k danej osobe. Dávajte si však pozor, aby ste neprekročili jeho intímnu zónu - hoc to v prípade priateľov či dobre známych ľudí môže byť efektívne, v pracovnom živote to môže značiť hotovú katastrofu. Z času na čas mierne nakloňte hlavu. V prípade, že stojíte, stojte pevne na obidvoch nohách a neprešľapujte. Pri komunikácii v sede smerujte špičky k osobe, ktorú chcete zaujať. Nezabúdajte, aj oni totiž vedia čítať signály!

Nezabúdajte na úsmev

Poslednou, najoverenejšou metódou je úsmev. Aj pri ňom si však dávajte pozor na to, aby nebol silený a rozhodne sa nesnažte usmievať počas celého rozhovoru. Každému je totiž jasné, že človek nedokáže udržať prirodzený úsmev viac, než niekoľko sekúnd, a tak niet pochýb o tom, že vaše zdvihnuté päťminútové kútiky budú pôsobiť falošne a dokonca možno aj pokrytecky. Snažte sa o úsmev pri najdôležitejších bodoch stretnutia - pri pozdrave, vtipnej záležitosti, vyslovovaní nadšenia a nepochybne aj pri ukončení konverzácie.

- Najčítanejšie -