Presunúť na hlavný obsah

Zbožňovaná módnymi velikánmi, no nenávidená spoločnosťou, navždy zmenila svet: Ako žije legendárna Twiggy dnes?

Zahraničné celebrity

Táto žena spôsobila v módnom biznise a svete modelingu doslova revolúciu. Kým pre niekoho bola vzorom, pre iných zostala rokmi nepochopenou. Ako vyzerá jej život dnes?

Krehké, plavovlasé dievča spôsobilo, že pohľad na ideál ženskej krásy sa na veľmi dlhé roky zmenil

Milovaná, no práve pre svoju extrémnu štíhlosť aj mnohými zatracovaná. Twiggy je jednoducho pojmom a ikonou aj dnes. Poznajú ju všetky generácie. Toto krehké, plavovlasé dievča totiž spôsobilo, že pohľad na ideál ženskej krásy sa na veľmi dlhé roky zmenil. 

Prečítajte si: Musela mu sľúbiť, že nikdy nepriberie. Melania získala manželstvom s Donaldom Trumpom bohatstvo, ocitla sa však v pekle

Paradoxne, táto kráska, narozdiel od jej rovesníčok, o profesii modelky nikdy nesnívala. Do šestnástich vyrastala ako úplne normálna teenagerka, v Londýne. No jej vtedajší priateľ Nigel ju nechal odfotiť profesionálnym fotografom. Ten jej fotografie ponúkol časopisu Daily Express. A po ich zverejnení, spôsobila v Anglicku totálny ošiaľ. Bola naozaj mimoriadne štíhla, mala krátke vlasy a nádherné veľké oči. Všetci návrhári a dizajnéri ňou zostali očarení. Jej tak trochu netradičná vizáž, korešpondovala s vtedajšou slobodou šesťdesiatych rokov. A to sa mnohým páčilo.

Ak si však myslíte, že jej postava bola rokmi vydretá cvičením a odriekaním, mýlite sa. Nikdy neinklinovala k športu, čo je skutočne prekvapivé.

"Jedla som naozaj veľa a nijako špeciálne som sa neobmedzovala. Skrátka som nemohla nikdy pribrať. Aj keď priznávam, že po 40 - tke sa na mňa kilá začali lepiť."

V 60-tych rokoch sa jej okrem modelingových ponúk začali hrnúť aj filmové. A jej sa tá myšlienka zapáčila. Zahrala si v niekoľkých filmoch a dokonca získala aj ocenenie Zlatý Glóbus. Dnes je z Twiggy spokojná 71-ročná distigvovaná dáma, ktorá sa teší z milovanej vnučky. Práve jej venuje veľa času, miluje prácu v záhrade, rada pečie, varí, vyšíva a štrikuje. A túto novú úlohu v živote, si vraj veľmi užíva.

Neprehliadnite: Pomaly sa lúči s rodinou a so svetom. Hviezda Beverly Hills sa nachádza v konečnom štádiu rakoviny

- Najčítanejšie -