Presunúť na hlavný obsah

Zatočte s kruhmi pod očami raz a navždy: 3 triky ako ich nielen prekryjete ale eliminujete ich vznik

Krása

Ak aj vy bojujete s kruhmi pod očami, máme pre vás kvelé rady ako sa ich zbavíte celkom ľahko a navždy. Pozrite sa, čo odporúča odborníčka.

Kruhy pod očami, sú nielen estetickým problémom, ale mnohokrát prezrádzajú aj zdravotný problém. "Môžu signalizovať stagnáciu krvi v obličkách, celkové psychické a fyzické preťaženie, ale aj nadmernú produkciu melanínu, anémiu, alergie, či dôvodom môže byť aj obyčajná genetická predispozícia. Predovšetkým sa pozrite na to, či ide o zdravotný aspekt alebo nie. To je základ," prezrádza na úvod MUDr. Marika Ostrovská, dermatologička.

Prečítajte si: Nová pokožka po lete: Tieto 3 procedúry prinavrátia pleti hydratáciu a jas, zároveň zredukujú škvrny

Toto spôsobuje vznik kruhov pod očami najčastejšie:

  • Genetická predispozícia
  • Nadmerná produkcia melanínu 
  • Nahromadenie krvi pod očami, presvitanie ciev
  • Anémia
  • Alergie
  • Nedostatok železa, vitamínov K, D
  • Dehydratácia
  • Fajčenie
  • Stres

Jedno je však isté, žiadna z nás nie je stotožnená s tým ak zdobia našu tvár. Ak sa ich chcete zbaviť, zamerajte sa na tri základné veci. 

1. Dostatok spánku

Spánok je vrámci riešenia daného problému najzásadnejším. "Zvyknite si na spánkovú rutinu - spite aspoň 7 hodín denne. Je dokázané, že ľudia, ktorí sa toho držia, majú až v 80%  menej ťažkostí s tmavými kruhmi pod očnami."

2. Jedzte vitamín K a zvýšte príjem železa

Železo je zložkou hemoglobínu, ktorý je zodpovedný za červenú farbu krvi. Ak je ho málo, krvné cievy sú potom viac viditeľné cez pokožku dôsledkom nedostatku kyslíka. No a vaša krv má vtedy oveľa tmavšiu farbu.To je viditeľné najmä cez jemnú kožu pod očami. Preto ho skúste vo zvýšenej miere dať do svojho jedálnička.

"Dobrým zdrojom je hovädzie, ryby, zelené druhy zeleniny, sušené marhule, broskyne, hrozienka, strukoviny, vajcia  a mak. Rovnako sa prejavuje aj nedostatok vitamínu K, ktorý je zodpovedný za správnu zrážanlivosť krvi."

Mohlo by vás zaujímať: 5 najsilnejších zbraní anti-ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

3. Obmedzte cukor a alkohol

Práve cukor v značnej miere škodí pokožke zvnútra. Vynechajte ho v kombinácii s alkoholom hoci len na 10 dní a uvidíte ten rozdiel. "Pleť bude už po týždni žiarivejšia, hladšia a dokonca aj kruhy pod očami budú oveľa menej výrazné. Nezabúdajte zvýšiť pitný režim a tmavé miesta pod očami sa postupne pre vás stanú minulosťou."

Rýchly tip na záver od dermatologičky:

"Absolútnym "záchranárom" je ľad. Pokiaľ si na kruhy pod očami priložíte ľadové vrecúško, alebo okolie potriete ľadovou kockou, pokožku nielen hydratujete, ale tmavý efekt eliminujete na minimum," dodáva MUDr. Marika Ostrovská.

- Najčítanejšie -