Presunúť na hlavný obsah

Päť spôsobov, ako byť štíhlou. Dodržiavajte tieto veci a výsledok sa dostaví okamžite

Krása

Väčšina z nás túži po tom, aby sa zbavila nadbytočných kíl a aby sa opäť cítili čo najlepšie vo vlastnom tele. Ako sa však stať štíhlou bez toho, aby ste sa zbytočne netrápili diétami?

Pravidelná strava

O tom, že je vyvážená strava alfou a omegou všetkého, zrejme netreba hovoriť. Práve preto je snáď každému jasné, že bez zdravšieho režimu nie je jednoduché udržiavanie štíhlej postavy. Nemusíte byť striktne vegán, či stravovať sa bio potravinami. Dôležité je, aby ste dodržiavali pravidelný režim - čo v tomto prípadne znamená stravovanie 5-krát denne. Zatiaľ čo by mala byť desiata, olovrant a večera ľahšieho charakteru, raňajky a obed by mali byť výdatné. Dávajte si však pozor! To však neznamená, že máte konzumovať ťažké, vyprážané jedlá alebo nebodaj fastfoody. Napriek tomu, že si máte na raňajky a obed dopriať čo najviac, bolo by vhodné, aby sa jednalo o zdravšie alternatívy. Nehovoriac o tom, že si k filmu namiesto čokolády môžete dopriať aj mrkvu a to bez zbytočných výčitiek.

Prečítajte si: Dajte koniec pomarančovej koži. Ako sa zbaviť celulitídy raz a navždy?

Pohyb

Darmo sa mu bude vyhýbať - pohyb dokáže urobiť s našou postavou mnoho. Nemusíte sa však báť, na to, aby ste zbadali na svojom tele zmenu, stačí naozaj málo. Dajte si za záväzok venovať sa pohybu minimálne desať minút denne, kľudne aj pri tom, ako pozeráte televíziu. Na internete nájdete mnoho cvičení, ktoré sú vhodné aj pre úplnych začiatočníkov, a tak sa naozaj nemáte čoho obávať. Nikto od vás neočakáva žiadne heroické výkony, po ktorých budete mať následujúce tri dni svalovicu, ale len mierne zahriatie tela, ktoré vám v konečnom dôsledku nemôže nijako uškodiť.

Pitný režim

Už naše mamy nám zvykli vravievať, aby sme pred obedom zbytočne nepili veľa vody, lebo nebudeme vládať dojesť. A mali pravdu. Nedostatok vody sa prejavuje aj nadmernou chuťou jesť a my si častokrát namiesto toho, aby sme siahli po pohári s vodou, doprajeme niečo malé, sladké. V skutočnosti to však naše telo nepotrebuje. Na to, aby ste nezabudli odporúčané dva litre vody denne vypiť, je veľmi nápomocné nosiť so sebou fľašu. Tá vám ukáže to, ako na tom ste, spoľahlivejšie ako hocktorá aplikácia. 

Náš tip - ak chcete naštartovať metabolizmus, odporúčame vám piť bylinkové čaje. Ich pravidelná konzumácia dokáže hotové zázraky.

Neprehliadnite: Najnovšie trendy ženského poprsia: Aké prsia sa mužom najviac páčia a čo môže za túto zmenu?

Dostatok spánku

Vedeli ste, že nedostatok spánku ruší hormonálnu činnosť, konkrétne ghrelínu a leptínu, ktoré sa označujú za hladové hormóny. Menej leptínu a viac ghrelínu znamenajú hlad a zároveň menej spálených kalórií v metabolickom procese. Tieto hormóny dokáže udržať pod kontrolou len pomocou pravidelného spánku, ktorý by nemal byť kratší než šesť hodín - a to s tým, že by ste sa mali vybrať spať ešte pred polnocou. Všimnite si to sami na sebe! Nehovoriac o tom, že niekoľko výskumov dokazuje, že práve nepravidelný spánok nám dokáže narobiť plechu na problémových partiách.

Eliminujte stres

Aj keď sa stres nedá jednoznačne označiť za negatívny vplyv a dokonca nás v istých prípadoch motivuje k väčšej produktivite, odborníci sa zhodnú na tom, že jeho prehnané množstvo má negatívny dopad na naše telo. Okrem toho, že sa jeho nepriaznivé účinky prejavujú na našej pokožke, pleti či vlasoch, si isté zmeny môžeme všimnúť aj na našej postave. V tomto období totiž naše telo nielenže riadne nespaľuje kalórie, no zároveň sa zvykneme prejedať alebo naopak, úplne vylúčiť stravu. To však vedie k jojo efektu, ktorý je pre naše telo mimoriadne nebezpečný. Skúste sa tak vyhýbať stresovým situáciám a keď to nejde, zaraďte do svojich plánov aj pravidelný pohyb v podobe prechádzok či meditáciu. Nezabúdajte si tiež vyhradiť čas pre seba.

- Najčítanejšie -