Presunúť na hlavný obsah

Biznis prepojený s vášňou. Projekt Robene podporuje lokálnu prácu šikovných Slovákov, zapojiť sa môžete aj vy

Kariéra

Napriek tomu, že čoraz viac ľudí apeluje na dôležitosť podporovania lokálneho trhu, potenciál jeho využitia nie je naplno využitý. Práve tento problém by mohol odstrániť novovzniknutý portál Robene.sk, ktorý sa zameriava na predaj rôznorodých výrobkov od slovenských tvorcov.

Portál robene.sk vznikol len pred niekoľkými mesiacmi. Cieľ a jeho vízia boli už od začiatku pomerne jasné a jednoduché - predať čo najviac lokálnej, nápaditej tvorby medzi ľudí, ktorí sa podobné kúsky snažia hľadať na iných weboch s podporou slovenského pracovného trhu len minimálne. „Portál je určený pre začínajúcich ale i skúsených tvorcov, remeselníkov, dizajnérov, tvorcov dekoračných, ale i praktických výrobkov, rezbárov i stolárov - skrátka pre každého kreatívca, ktorý vytvára niečo pekné,'' uvádzajú zakladatelia projektu s tým, že na to, aby si potencionálny predajca vytvoril profil a tým pádom akýsi virtuálny obchodík, cez ktorý môže svoje produkty predávať, nepotrebuje nič viac, než samotné odhodlanie. Žiadne finančné prostiedky na registráciu či promovanie vlastných produktov, nie sú potrebné - marketing totiž rieši samotný portál. 

Prečítajte si: Rodina z Oravy vyrába krásne veci z prírodných materiálov: Ich tvorbu si hneď na prvý pohľad zamilujete

Okrem toho, že portál obchodníkovi ponúka obrovskú úľavu v podobe už zriadeného eshopu, na ktorom je možné platiť aj platobnou kartou, je tento projekt mimoriadne prospešný najmä počas tejto pandémie. Pre návštevníka siete je totiž mimoriadne sympatické to, že všetko, čo potrebuje, prípadne čo sa mu páči, vie nájsť doslova na jednom mieste. Už z jednoduchých preklikov sa totiž vie dostať z nákupov dizajnového oblečenia až po umelecké diela, šperky či maľby. Je tak nemožné, aby ste si na webe nenašli niečo, čo sa vám nebude páčiť. 

Nakupovanie, ktoré pomôže 

Na rozdiel od iných portálov si Robene kladie väčšiu víziu než zvýšenie predaja a obratu. „Našou víziou je vybudovať krásny online priestor, ktorý ulahodí aj tomu najkritickejšiemu umeleckému oku. Miesto, ktoré návštevníkom ponúkne to najlepšie z poctivej slovenskej tvorby,'' prezrádza web s tým, že práve lokálna tvorba je v našej krajine niečo, čo si zaslúži oveľa väčšiu podporu, než sa jej dostáva. „Záleží nám na názore každého jedného poctivého slovenského výrobcu, a tak je naším najväčším poslaním vypočuť si názory vás všetkých, návrhy na zlepšenie a pokúsiť sa pomôcť vám najlepšie ako vieme. Naším cieľom je podporiť domácu slovenskú tvorbu a poskytnúť priestor na odprezentovanie sa aj menším výrobcom,'' dodáva.

O tom, že si miesto na portáli nájde tvorba akéhokoľvek druhu, svedčí aj momentálna ponuka, ktorá je prezentovaná na sociálnych sieťach. Len za posledný týždeň sa totiž na stránke objavilo hneď niekoľko zaujímavých produktov, medzi ktorými momentálne nepochybne dominujú vianočné či tie, ktoré sú určené na zimu. Okrem originálnych výzdob či teplých šálov tam nájdete aj iné zázraky z dielní šikovných Slovákov, ktoré sa jednoducho oplatí pozrieť.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe