Presunúť na hlavný obsah

Katka Jakeš nás nechala nakuknúť do svojho domu: Z jej dokonalej pracovne nebudete vedieť odtrhnúť oči

Slovenské celebrity

Známa slovenská tanečnica, podnikateľka a influcenerka sa rozhodla fanúšikom ukázať časť svojho domu - konkrétne miesto, v ktorom najradšej tvorí. O tom, ako si zariaďovala pracovňu, nám porozprávala v rozhovore.

Katka, vy ste sa prednedávnom rozhodli vybudovať si v dome pracovňu. Čomu prechádzalo toto rozhodnutie? 

Predchádzalo mu v prvom rade to, že sme mali v dome nezariadený priestor, v ktorom som si už dlhšiu dobu predstavovala pracovňu. Príchodom koronakrízy sa potom moja snaha o zariadenie home-officu urýchlila.

Keď ste si predstavovali pracovňu - vedeli ste, ako bude vyzerať? Čím ste sa pri tom reálnom zariaďovaní inšpirovali?

V tejto miestnosti som trávila veľa času napríklad pri cvičení, alebo relaxe, a preto inšpiráciou bol pocit, ktorý som tu mala- nakoľko tam je krásny výhľad, považujem to za takú moju “zen” zónu. Vychádzala som aj z toho, že s manželom nepotrebujeme pracovať manuálne, ale potrebujeme priestor na kreativitu. Niektoré predstavy som si splnila sama, ale ten správny šmrnc a atmosféru tejto miestnosti dodala až interiérová dizajnérka Simona Šándorová z FeelHomeFactory.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Katka Jakeš (Štumpfová) (@katka.jakes),

Prečítajte si: Ako býva Dominika Navara Cibulková? Nahliadnite do jej súkromia a pozrite si, ako má zariadený byt

Viete si predstaviť, že táto pracovňa vám ostane na niekoľko rokov, alebo sa ju chystáte postupne obmieňať?

Ja nie som človek ktorý potrebuje non stop obmieňať. Pre mňa to bol projekt, ktorý sme dokončili a teraz mám na pár rokov určite pokoj.

Dnes, ako spomínate, je toto vaše zen miesto dokončené a je naozaj nápadité. Ja sa na to napríklad neviem vynadívať! Ktorý kúsok je však pre vás tým najobľúbenejším?

Asi najobľúbenejší je sklenený stôl. Váhala som či ho tam dať, lebo sa môže zdať dosť nepraktický, ale ja ho milujem a myslím že dokonalo vystihuje moju “sklenenú izbu”.

Bez ktorých ďalších vecí si neviete predstaviť túto miestnosť?

Určite sú to knihy, ktoré milujeme a máme ich doma veľké množstvo. Konečne máme nové miesto, kde môžeme nové knihy umiestňovať. Ale je toho viac - napríklad pohovka, alebo nadherný koberec- to všetko sú kúsky, ktoré spolu vytvárajú celok. Ja som veľmi ocenila, že som skoro všetko zohnala v jedinom internetovom obchode Bonami. Ušetrilo mi to kopec času a nervov.

Čo by ste poradili ženám, ktoré majú chuť obzvláštniť svoju miestnosť, nejakým spôsobom oživiť? Čo pomohlo vám? 

Jednoznačne doplnky. To bolo to, k čomu som sa už ja nevedela dokopať, nevedela som to dotiahnuť do dokonalosti. A tak som si prizvala na pomoc profesionálku, ktorá, podľa mňa veľmi inšpiratívne, dodekorovala miestnosť a dodala jej esprit.

Neprehliadnite: Soňa Skoncová prezradila, ako si zariaďuje nové bývanie: Navrhnutý interiér je skutočným dizajnérskym skvostom

Teraz by som možno prehupla do vášho všeobecného vkusu – aký štýl dekorovania, respektíve štýlu je vám všeobecne najbližší? Naopak, čo nemáte príliš v obľube?

Nemám rada prečačkané priestory. Naopak mám rada, keď priestor dýcha a keď sa mi po krátkom čase nezunuje. Vo farbách som zatiaľ opatrná - na jednej strane však obdivujem zaujímavé kombinácie, veľmi sa mi to páči. Ale čo sa týka mňa, bála by som sa ísť do toho. Ale vkus sa časom mení a verím, že časom budem aj ja odvážnejšia.

Spomínali ste, že vaša pracovňa je pre vás zen miestom. Čo všetko vám teraz, po rekonštrukcii, umožňuje vykonávať? Samozrejme, okrem práce.

Veľmi rada tam cvičím, čítam a pracujem. Keďže som stále na materskej, pracujem väčšinou po večeroch a vtedy má tá miestnosť zas úplne inú atmosféru ako cez deň. Momentálne sa venujem hlavne svojmu instagramu a tiež písaniu článkov do svojej rubriky v magazíne. Super je, že tu rada trávi čas aj moja dcérka, takže sme tu často spolu a každá si robíme to svoje. Nakoľko ešte pred pár mesiacmi to bolo bábätko, toto je zas pre mňa nový level materstva a ja si to veľmi užívam.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe