Presunúť na hlavný obsah

Tieto retro kúsky nevyjdú z módy: Pozrite si, čo ponechať v šatníku

Móda

Široké nohavice s vysokým pásom, žabó na šatách, či Á-čkové kabáty. Aj to je len zlomok kúskov, ktorými netrafíte vo svojom šatníku už roky vedľa.

Overené kombinácie, ktorých sa nemusíte báť a budete stále trendy

Kožené bundy zo 70. rokov zažívajú návrat

Sedemdesiate roky sú späť. A to nielen v podobe kožených búnd, ktoré tu máme už desaťročia. Práve tie sú však kúskom, ktorý by vám v šatníku nemal chýbať počas žiadnej sezóny. Využijete ich počas jari, chladných letných večerov, jesene aj v zime. V New Yorku, či Paríži nikdy nevyšli z módy a práve tie, ktoré majú ženy doma v skrini roky, sa stávajú ikonickými kúskami. V tomto prípade sa teda aj väčšia investícia rozhodne oplatí. Vynosíte ich naozaj na tisíc spôsobov.

Prečítajte si viac na: Slovenka Soňa vyrába naturálnu spodnú bielizeň Créeme: Užívanie vecí je oveľa viac hodnotnejšie

Á-čkové kabáty a rovný strih je tu už roky

Áčkový tvar, rovné strihy, dĺžka nad kolená, to sú atribúty modelov, ktoré leteli v 60. rokoch, dodávali žene dievčenský look a eleganciu. Inak to nie je ani dnes. Zamiloval si ich vo svojich kolekciách Marc Jacobs, či kreatívny riaditeľ Celine. Ide o kúsok, ktorý skrátka nesklame. Voľte ho v prírodných odtieňoch, s ktorými dokážete ľahko variovať. 

Nežné retro - žabó na blúzkach a šatách je späť

Hoci niektoré ženy ho nemusia, žabó je späť. A to vo veľkom štýle. Nájdete ho na šatách, blúzkach, či hodvábnych tunikách. Vyzerá naozaj dobre. Pri takomto prvku však treba brať ohľad aj na svoje krivky. Pristane skôr chlapčenským typom postáv, teda útlejším ženám. Pridáva totiž nielen ženskosť, ale aj objem. A to nie je vždy žiadané. Siahnite po svetlejších, či pastelových odtieňoch a vynechajte doplnky.

Článok nájdete na: Mirka z Biela Clothing vďaka svojej vášni zmenila prácu: Jej móda sa šije na Slovensku, látku však musela zháňať inde

Široké nohavice s vysokým pásom

Na začiatku 70. rokov minulého storočia v Anglicku ešte stále mala na módu vplyv v značnej miere éra hippies z minulého desaťročia. Nosili sa zvoncové rifle, široké nohavice s vysokým pásom, farebné košele a výrazné doplnky. Práve široké nohavice s vysokým pásom sú kúsok, ktorý by ste mali do svojho šatníka zaradiť opäť. Nosia sa v zemitých farbách, jemných vzoroch a v kombinácii s rovným sakom získate jedinečný a neprehliadnuteľný look. 

 

- Najčítanejšie -