Presunúť na hlavný obsah

Móda v čase korony: Ako súčasná situácia ovplyvnila aktuálne trendy?

Móda

Áno, pandémia zasiahla všetky oblasti. Módny biznis nevynímajúc. Pozrite sa, ako sa to prejavilo v aktuálnych trendoch a aké pozitíva, to do sveta krásy prinieslo.

Prelínanie kolekcií a etika v módnom biznise

Koronakríza sa vo veľkej miere dotkla aj módneho biznisu. Odrazilo sa to nielen na poklese tržieb, ale aj správaní ľudí, ktorí sa čoraz viac zamýšľajú nad tým, ako ich nákup vplýva na životné prostredie či iných. Takže aj svetoví dizajnéri a prestížne módne domy, sa snažia do kolekcií premietnuť udržateľnosť, obnoviteľnosť a trvácnosť. Kúsky, ktoré sú nadčasové a dokonalé do kapsulového šatníka, rozhodne vedú prím. 

„Mám pocit, že keď prídeme na koniec, hodnoty ľudí sa posunú. Podľa mňa je to príležitosť pre nás všetkých, aby sme sa pozreli na náš priemysel a naše životy, prehodnotili hodnoty a premýšľali o plytvaní. Skutočne potrebujeme prehodnotiť to, čo tento priemysel znamená,“ prezradila jedna z najvplyvnejších žien, tohto biznisu,  šéfredaktorka časopisu Vogue Anna Wintour.

Inšpirujte sa: VIDEO: Topánky na jeseň/zimu 2020/2021, ktoré bodujú v uliciach: Po ktorých siahnete túto sezónu vy?

Základom vášho šatníka by mali byť jednoduché, minimalistické línie, zemité a prírodné farby, ktoré sa objavujú v novej kolekcii, takmer každého žiadaného návrhára. Áno, občas si treba dopriať aj malý úlet, no zostaňte verné rozhodne aj klasike. V tom spočíva i samotné prelínanie kolekcií, ktoré sa v mnohých aspektoch, s tými predchádzajúcimi zhodujú. 

Udžateľnosť ako synonymum trvácnosti

Už len samotné investovanie do kúskov vyrobených z dobrých a kvalitných materiálov podmieňuje to, že napokon nebudeme musieť, tieto v princípe základné zložky obmieňať. Jednoducho nám vydržia a to je pokrok, ktorý je dôležitý. 

V dnešnej dobe sa už vyrába veľa materiálov, pri ktorých sa využívajú obnoviteľné zdroje. Stáva sa normálnym, že si kúpite peňaženku alebo kabelku z vegánskej kože, začínajú sa používať pomarančové vlákna, čoraz viac ekonyl, či lyocell. Áno, ide o drahšie kúsky, ale stačí vám ich menej a dokážete z nich hravo vyskladať šatník. 

Transparentnosť v módnom priemysle je skrátka kľúčová a je fajn, že si to uvedomujú aj ľudia, ktorí majú v tejto oblasti veľký vplyv.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Mäkké svetre ako od babičky: Aké kúsky dominujú na jeseň?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe