Presunúť na hlavný obsah

Najkrajšie trendy na Vianoce 2020: Aké ozdoby na stromček a dekorácie sú IN a čo je OUT?

Bývanie

Advent klope na dvere a s ním aj odpočítavanie dní do najkrajších sviatkov v roku, akými Vianoce rozhodne sú. Aké ozdoby a dekorácie ovládnu rok 2020?

Vianoce predstavujú pre mnohých z nás tie najkrajšie sviatky v roku. Tento rok vzhľadom na náročnú situáciu vo svete v spojitosti s pandémiou ešte o čosi viac. Asi každý z nás túži môcť sa stretnúť s rodinou a v kruhu najbližších si vychutnať tie najkrajšie chvíle, momenty, na ktoré sa nezabúda. 

Spoznajte preto najkrajšie trendy na Vianoce 2020, ktoré vám pomôžu prísť na iné myšlienky a radovať sa zo spoločne strávených chvíľ v nezabudnuteľnej atmosfére a šťastí.

Inšpirujte sa: Tipy na vianočné darčeky podľa Kate Middleton: Na čo sama vojvodkyňa nedá každý rok dopustiť?

Červeno-zelená kombinácia

Červená ako symbol Vianoc. Opäť a tentokrát ovládla trendy aj s ďalším silným hráčom, a tým je zelená. Kombinácia, ktorú poznáme z filmov a rovnako tak trendy pripomínajúce hollywoodske vianočné rozprávky a nikdy nestarnúce filmové klasiky, bez ktorých by to jednoducho neboli tie pravé Vianoce.

Origami papierové vianočné ozdoby

Japonské skladanie papiera sa stalo inšpiráciou pre dizajnérov vianočných dekorácií a tento rok kolekcie zaplavujú práve tieto ozdoby. Vianočná guľa, stromček, ale aj iné stvárnenia typických symbolov čarovných sviatkov, ktoré si môžete povesiť na stromček, ale aj na adventný veniec alebo len tak ako dekoráciu vo voľnom priestore v byte. 

Adventný veniec v duchu skromnosti

Okázalosť strieda jednoduchosť a skromnosť. Tak ako boli Vianoce pôvodne oslavované v skromnosti, dnes naberajú podobný rozmer. Spoločnosť si čoraz viac uvedomuje, že vianočné sviatky sú o spolupatričnosti, rodine, láske a vzájomných vzťahoch. Na Vianoce by nikto nemal byť sám. Gýčové a do očí bijúce vence strieda návrat k prirodzenosti v podobe prírodných motívov a dekorácií na adventnom venci.

Dobový svietnik

Klasický svietnik s nádychom histórie je ideálnym doplnkom na váš štedrovečerný stôl. Vytvorí kúzelnú atmosféru a vnáša do priestoru niečo tradičné. V rodinnom kruhu vytvorí svojou eleganciou nezabudnuteľné momenty spojené práve s Vianocami.

Šiška a iné prírodné symboly

Ozdoby a dekorácie v tvare prírodných motívov sa stávajú neodmysliteľnou súčasťou vianočnej výzdoby. Môže za to silný návrat k prírodným hodnotám a spojeniu s našou planétou. Udržateľnosť za záchranu planéty je totiž jednou z najkľúčovejších tém súčasnej doby, za ktorú má zásluhu nová generácia.

Neprehliadnite: Pripravte sa na Vianoce v predstihu: Čo darovať vášmu milovanému, mame, svokre a čím zabodujete u ženy svojho života?

 

- Najčítanejšie -