Presunúť na hlavný obsah

Myslela som si, že mu tým dávam najkrajší vianočný darček: Namiesto toho prišiel krutý rozchod, neurobte rovnakú chybu

Partnerské vzťahy

Chcela som ho prekvapiť darčekom, na ktorý nikdy nezabudne. Nikdy v živote by mi nenapadlo, že si tým zapríčiním rozchod a stratu muža, ktorého som nadovšetko milovala.

S Marekom sme spolu boli rok – pre niekoho málo, pre iného tak akurát na to, aby sa stihli s partnerom dostatočne spoznať. Rada som ho prekvapovala, či už na narodeniny alebo len tak. Nikdy som však u neho nespozorovala, že by som mu daným darčekom urobila radosť. Bol odo mňa o desať rokov starší a občas mi napadlo, či tie darčeky nie sú mimo a len mi to nechce povedať, aby som sa neurazila. Preto som sa rozhodla na Vianoce urobiť niečo iné, na čo som sa doposiaľ nikdy neodvážila. 

Čítajte: Muži narodení v tomto znamení, patria medzi najobetavejších: Nájsť takého je lepšie ako výhra v lotérii

Darček, ktorým to všetko začalo

Rozhodla som sa mu nafotiť akty. Jednoducho darček pre dospelého zrelého chlapa. Bola som si istá, že toto ho rozhodne musí dostať a že to náš vzťah posunie niekam ďalej. Popravde, čakala som už nejaký dlhší čas, že ma požiada o ruku alebo ho presvedčím na to, aby sme mali dieťa. Každá žena to chce od vzťahu, nemyslím, že by to boli prehnané nároky. Marek bol však v tomto veľmi opatrný a napriek milým slovám som sa ničoho nedočkala. Chcela som ho „prinútiť“, aby sa konečne náš vzťah niekam posunul. 

Vyhľadala som si teda rôznych fotografov a podľa štýlu fotiek som vyberala, bolo pre mňa totiž dôležité, aby mi bol aj sympatický. Predsa len, išlo o akty. Napokon som natrafila na jedného fotografa, približne vo veku Mareka, ktorý bol dokonca aj veľmi pohľadný. Skutočne mal niečo do seba. Povedala som si, že možno bude aj fajn, keď sa mi bude páčiť, aspoň sa viac „vžijem“ do tejto úlohy a bude vedieť zachytiť ma v takej podobe, v akej by ma chcel Marek vidieť.

Chvíľka prekvapenia, ktorá bola šokom pre mňa aj pre neho

Fotenie prebehlo veľmi hladko, cítila som sa skvelo a musím povedať, že aj ako žene mi táto skúsenosť pridala na sebavedomí. Rozhodne som nič neľutovala a tešila som sa, keď Marek fotografie uvidí. Fotky som skryla na tajné miesto, aby ich Marek neodhalil skôr. Ešte som si hovorila, preboha, veď keby našiel tieto zábery, nemusel by mi ani veriť, že to bolo pre neho. Dávala som si veľký pozor a bola ostražitá. 

Napriek tomu môj darček nedopadol dobre. Prekvapenie, ktoré ho čakalo, sa zmenilo na jednu obrovskú hádku. V Marekovi sa objavila žiarlivosť, o akej som dovtedy ani len netušila a jeho správanie som nespoznávala. Bol úplne vytočený a odmietal so mnou čokoľvek mať. Považoval to za úplne nevhodný darček a aj keď som mala skazené Vianoce, myslela som si, že do rána vychladne. Nevychladol. Bol to rozchod. 

Ťažko však povedať, či to bol skutočný dôvod na rozchod alebo len zámienka a Mare už o tom uvažoval dlhšie, no čakal len na vhodnú príležitosť, aby nebol za toho najhoršieho on. To, že bol odo mňa starší o desať rokov ešte totiž neznamená, že muži v tomto veku nemajú niekedy správanie ako tí mladší.

Neprehliadnite: Tieto znamenia čaká v decembri nečakaná zmena: Posunú sa k veciam, ktoré budú skutočne kľúčové

Neskôr som sa dozvedela, kto bol ten muž

Bola som z toho nešťastná a neustále som sama seba obviňovala, čo za hlúposť som to urobila. Neskôr som sa však dozvedela, že Marek mal predo mnou vzťah s modelkou, ktorá mu zahýbala s fotografmi. Jedným z nich bol aj fotograf, s ktorým som fotila. To som ja však netušila. Pravdepodobne sa však cez tento rozchod nepreniesol a automaticky pri tejto príležitosti  videl vo mne ju. Dodnes ma mrzí, že mi kvôli tomu nedal šancu a takto hnusne sa ku mne zachoval.

- Najčítanejšie -