Presunúť na hlavný obsah

S filtrom aj bez nich. Slovenky sa rozhodli na sociálnej sieti propagovať skutočnú realitu

Slovenské celebrity

Aj keď sú sociálne siete miestom, kde sa stretávame s instantnou krásou a z každej strany na nás vybehuje dokonalé fotografie rôznych žien, pravdou je, že od reality to často krát býva na míle ďaleko. Našťastie sa aj na slovenskom ''trhu'' nájdu ženy, ktoré zastávajú prirodzenú krásu.

Silvia Križanová 

Influencerka, podnikateľka a bývalá modelka je pre mnoho žien na sociálnych sieťach zastánkyňou prirodzenosti. Okrem toho, že nemá problém ukázať svoju pleť a samú seba bez akýchkoľvek filtrov, by ste ju s nánosmi mejkapu hľadali naozaj len ťažko. Sisa sa totiž dlhodobo prezentuje tým, že na Instagrame nezdieľa žiadne vyumelkované fotky, ale realitu. Nepochybne je aj vďaka tomu jednou z najobľúbenejších influenceriek a každým týždňom juj sleduje čoraz viac žien.

Prečítajte si: Novodobý trend: Ľudia k nám chodia s fotkami z Instagramu a ukazujú nám, ako by chceli vyzerať, tvrdí odborníčka na krásu

Ivana Gáborík 

Tanečnica a manželka hokejistu Mariána Gáboríka patrí nepochybne k najkrajším ženám slovenského šoubiznisu. Aj keď jej profil na sociálnych sieťach môže pôsobiť príliš esteticky na to, aby bol pravdivý, faktom je, že samotná Ivana nemala nikdy problém ukázať fanúšikom aj reálnu stránku svojho života - či to už bolo krátko po pôrode, kedy svoje telo zotavovala, ale aj bežný deň, kedy jej tvár nezdobia žiadne líčidlá.

Natália Selveková

Zakladateľka a doktorka známej kliniky, Natália Selveková, bola práve tou ženou, ktorá sa na sociálnych sieťach v rámci svojej značky rozhodla poukázať na rozdielnosť medzi Instagramom a bežným životom. Svoje klientky, ale aj obyčajné ženy vyzvala k tomu, aby zdieľali snímky pred a po - bez použitia filtra a s ním. Natália zároveň dokazuje, že správnou starostlivosťou a dbaním na svoje telo žena žiaden filter nepotrebuje. Jej pleť možno nebude bezchybná tak, ako pri použití filtra, no napriek tomu jedinečne krásna. Čo myslíte?

Saša Gachulincová 

Jedna z našich najznámejších modeliek sa do výzvy Natálie Selvekovej zapojila tiež. Aj keď je ako modelka nepochybne zvyknutá na istú editáciu fotiek, sama problém s neupravenými fotkami nemá, práve naopak. Podobne ako spomenuté Slovenky, ani ona nemá problém zverejniť zábery bez mejkapu, či bez použitia filtra. Nech je nám Saša príkladom!

Neprehliadnite: Dostaňte svoju pleť pred zimou do formy: Pomôže kombinácia ošetrení, ktoré navrátia pružnosť a zbavia vás nedostatkov

Ronie

Mladá slovenská speváčka síce na jednej strane mejkap a stylingy zbožňuje, no na druhej strane už dlhší čas apeluje na to, že sociálne siete sú akýmsi veľkým divadlom. Svojím fanúšikom tak ochotne a rada pomerne často pripomína, že dôležité je milovať seba samého aj so všetkými nedokonalosťami. „Ľudia, čo ma sledujú vedia, že si milujem uletieť na insta filtroch v instastories ale vedia, že mi nerobí problém ukázať sa aj aj bez filtrov a aj úplne nenamaľovaná. Tu je prehrotený dôkaz o tom ako vie byť sociálna sieť klamlivá, o tom že nemusíte mať pocit menejcennosti pri prezeraní fotiek na instagrame lebo nie sú vždy uplna ozajstné a každý mame nedokonalosti, ktoré nás robia dokonalými,'' napísala k záberu, na ktorom sa rozhodla ukázať realitu.