Presunúť na hlavný obsah

Kávový peeling zažíva boom. Nie stále však našej pokožke pomáha

Krása

Určite ste to počuli aj vy - kávové peelingy dokážu s naším telom naozajstné zázraky. Avšak len za predpokladu, že ich viete správne používať.

Zázračné účinky kávy nie sú vo svete žiadnou novinkou. Poznali ich už starí Egypťania, ktorí si pomocou kávových zŕn vyrábali peelingy. Aj keď nevedeli konkretizovať všetky ich pozitívne dopady na ľudské telo, už vtedy museli po nanosení cítiť hladkú pokožku, ale aj príjemnú vôňu, ktorá sa na pokožke dokázala udržať niekoľko hodín.

Dnes  po tom, ako sú naše znalosti o čosi širšie než v dávnej minulosti, je jasné, že peeling má pre ľudské telo naozaj priaznivé účinky. Okrem spomenutých výhod totiž podporuje produkciu kolagénu a elastínu. Kruhový masírovaním, aké sa odporúča pri nanášaní akéhokoľvek peelingu, napomáha kávová zmes prenikaniu kofeínu do pokožky.

Prečítajte si: Oleje v kozmetike: Tieto benefity prinesú vašej pleti, podstatné je však zistiť, ktorý je pre vás najvhodnejší

Zázračný kofeín

Nielen pri vnútornom použití, ale aj vonkajšom, má kofeín hneď radu pozitívnych účinkov. Medzi najvýraznejšie nepochybne patrí zlepšenie cirkulácii krvi a vďaka zrnkám kávy je pravidelná aplikácia peelingu výrazne nápomocná aj v boji proti celulitíde. Odporúča sa aj ako prevencia, nakoľko sa kofeín pri vonkajšej aplikácii považuje za výborný spaľovač podkožného tuku, ktorý vám vie pomôcť aj s ďalšími kožnými problémami – napríklad s ekzémom, striami či psoriázou. Niektorí ľudia ho považujú ako veľkého pomocníka pri boji s akné, v tomto však odborníci zdvíhajú varovný prst. Pokiaľ vás trápi mastná, aknózna pleť, odporúčame sa vyhnúť kávovému peelingu. Ten vie totiž póry zbytočne rozdráždiť a infekciu rozniesť po celej tvári. V tomto prípade sa odporúča používať chemické peelingy, bez akýchkoľvek zrniečok. 

Používanie peelingu na telo by vám však ani v prípade mastnej alebo príliš citlivej pleti, nemalo uškodiť. Poľahky si ho môžete vyrobiť aj doma.  Budete potrebovať päť lyžíc pomletej kávy, lyžičku škorice a medu, trochu horúcej vody a trochu sprchovacieho gélu. Všetky ingrediencie zmiešajte, až kým nevznikne gélová emulzia a naneste na telo. Nechajte pôsobiť desať minút a následne telo umyte.

Neprehliadnite: Vyrobte si domáce krémy, ktoré pomôžu vašej pleti: Stanú sa vašimi novými beauty vychytávkami

- Najčítanejšie -