Presunúť na hlavný obsah

Dostaňte svoje telo po sviatkoch do formy: Domáce cviky na brucho, ktoré zatočia s biely tukom naozaj veľmi rýchlo

Chudnutie a diéty

U žien patrí brucho rozhodne medzi najproblematickejšej partie. No a sviatky nám na jeho tvarovaní a fit forme veru nepridávajú. Pozrite sa, ako vďaka domácemu cvičeniu, zatočíte s nechcenými tukovými vankúšikmi.

Toto dokáže ženy značne potrápiť

Keď chudnete, jedno je isté.  Ubúda tuk na celom tele, ale zásoby tuku v problémových partiách odchádzajú bohužial až ako posledné - kvôli ženskému hormónu estrogénu. No a nás ženy, nepoteší ani fakt, že máme geneticky väčšiu kapacitu na ukladanie tuku práve v oblasti brucha. 

"Mnohé ženy prídu s tým, že práve daná partia je pre ne prioritou a po sviakoch s ňou veľmi bojujú. Začnú s diétami, cieleným cvičením, no treba trošku viac. Pri cvičení brucha nezabúdajte na to, že nemôžete uprednostňovať kvantitu nad kvalitou. Je totižto nezmysel, ak niekto tvrdí, že 40 nekvalitných opakovaní vám prinesie lepšie výsledky ako 5 - 10 kvalitných a pomalých," hovorí fitness tréner Pavol Turánik.

No ďalším nemenej dôležitým faktorom pre váš úspech, je aj dostatočný kardio tréning a strava. Ak budú vaše svaly obalené tukom, nikto ich neuvidí. Zo samotného opakovania ľah-sedov ešte nikto vyrysované kocky na bruchu nezískal.

Našťastie všetko ide ruka v ruke. Čím viac svalovej hmoty si vybudujete, tým viac energie dokáže vaše telo spaľovať. S pridaním kardio tréningu a správne zloženej stravy, svoj cieľ určite dosiahnete.

Účinné rady od trénera

  • Brucho cvičte 3krát do týždňa ak chcete vidieť výsledky
  • Vynechajte na pár týždňov mliečne produkty a výrobky z bielej múky
  • Zabudnite na sladkosti a bublinkové nápoje
  • Alkohol je tabu (Áno aj pohárik vína sa počíta)

Prečítajte si: Pozrite si veľký indiánsky horoskop. K akému znameniu patríte?

Ideálne cviky na problematické partie

"Ak chcete štíhly pás, spáľte kalórie a robte cviky na brucho kvôli vytvarovaniu a spevneniu brušných svalov. Pokiaľ máte ideálne množstvo tuku, skúste sa kvôli vytvoreniu ilúzie užšieho pásu zamerať na svaly hrudníka, chrbta a ramien. Dobrými cvikmi na rozšírenie ramien sú tlaky nad hlavu a upažovanie s jednoručkami."

Neprehliadnite: Čínsky rok Byvola je za dverami. Čo čaká vaše znamenie v nasledujúcom roku?

Týmto cvikom sa venujte pravidelne:

  • výpady
  • obrátené výpady
  • výstupy so záťažou
  • drepy
  • kvalitné kardio
  • Dostaňte svoje telo po sviatkoch do formy

​Kombinácia týchto 6 cvikov je pre brucho ideálna. Zapájate všetky svaly, tvarujete si figúru a zhadzujete biely tuk. Dobré je, venovať sa danej zostave 35 minút, aspoň 4krát do týždňa. Teda, pokiaľ chcete vidieť výsledky.

- Najčítanejšie -