Presunúť na hlavný obsah

Skutočný príbeh: Podarilo sa mi rozvrátiť rodinu, zamilovali sa totiž do mňa dvaja bratia naraz

Partnerské vzťahy

Myslela som si, že som našla pravú lásku. V skutočnosti som však našla len problémy, ktoré mi ubrali pár rokov života a pridali vrásky na čele.

Michala som spoznala po tom, ako sa pripojil k našej partii. Aj keď ma zo začiatku vôbec nepriťahoval, dali sme sa do reči, spočiatku len ako kamaráti. Preto som nemala žiadne výhrady voči tomu, keď ma zrazu vyťahoval von aj sám. Práve jedno z našich spoločných stretnutí však bolo osudové - všimla som si, že sa mi Michal začína páčiť. Našťastie to však bolo obojstranné a netrvalo dlho, kým sme sa prvýkrát pobozkali. Od toho dňa išlo všetko takmer dokonalo a ja som si pripadala ako v rozprávke.

Každý deň som sa zobudila na krásnu sms správu, v ktorej mi želal pekný deň a samozrejme nezabudol dodať, ako veľmi mu na mne záleží. Trávili sme spolu takmer všetok voľný čas a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa to mohlo pokaziť, práve naopak. V kútiku duše som verila, že Michal by mohol byť tým pravým. Rozumeli sme si vo všetkom, mali sme podobné názory a hodnoty a okrem iného sme pochádzali z jedného malého mesta. Príliš veľká vec na to, aby to bola náhoda. Po troch mesiacoch som si dokonca začala myslieť, že ak by to išlo takto skvelo ako doteraz, mohol by ma požiadať o ruku. Ja som o svadbe ani o zväzku manželskom nikdy príliš nefantazírovala, no s Michalom som si to jednoducho vedela predstaviť. 

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Prihlásila som sa na partnerov Facebook. To, čo som tam našla, ma šokovalo

Nečakaný rozchod 

Moje optimistické myšlienky akoby vyvolali presný opak. Už o pár dní na to sa totiž Michal začal správať odmerane a celé dni sa neozval. Nemala som ani tušenia, čo sa stalo, no intuitívne som si začala myslieť, že mu už jednoducho nestačím. Celé hodiny nereagovania na správy som trávila v úzkostiach až kým mi jedného dňa napísal, že už nie je šťastný. Len tak, sám od seba. „Neviem prečo, ale cítim, že mi niečo chýba... nie som pri tebe už šťastný, ako som si myslel, že budem,'' stálo v správe a môj svet sa zrútil. Aj keď som mala pocit totálneho poníženia, rozhodla som sa náš vzťah zachrániť a snažila som sa najviac, ako som vedela. Michal bol však čoraz odmeranejší, a tak som sa s ním rozišla

Môj smútok sa snažila vyliečiť práve partia, do ktorej sme v minulosti prijali Michala. Najväčšou oporou mi bol paradoxne Matúš, Michalov brat. Jeho povzbudenie som potrebovala najmä v čase, keď som sa dozvedela, že môj ex nebol šťastný kvôli tomu, že nemohol randiť s inými ženami. Bol totiž zvyknutý na pozornosť ženského publika, ktorá bola zrazu obmedzená len na jednu osobu - mňa. To mu pochopiteľne nestačilo a už pár dní po našom rozchode sa chválil kamarátom s novým úlovkom, ktorý dostal do postele. 

„On si ťa nezaslúžil,'' opakoval mi dookola Matúš, no ja som tomu v tom čase jednoducho odmietala veriť. Myslela som si, že sú to len prázdne slová, časom sa však ukázalo, že to tak nebolo. Raz, keď sme boli spolu ako partia vonku, odtiahol si ma na bok. „Mám ťa rád,'' povedal mi, načo som mu odvetila aj ja jeho. „Nerozumieš. Ja ťa mám rád viac ako kamarátku. Chcel by som s tebou byť, takej žene by som zniesol aj modré z neba,'' vyznal mi city a ja som bola v ešte väčšom šoku. Samozrejme, že som ho odmietla - bola som len pár týždňov po rozchode s jeho bratom. 

Neprehliadnite: Skutočný príbeh: Môj partner mi po troch rokoch vzťahu oznámil, že je homosexuál

Peklo v rodine 

Matúš to zobral veľmi zle a prerušil náš kontakt. Bohužiaľ sa o jeho výstupe dozvedel môj ex, jeho brat Michal, ktorý mu začal robiť zo života peklo. Na vlastného brata si začal vymýšľať bizarné obvinenia a situácia sa hrotila aj v ich rodine. Cítila som sa previnolo, a tak som Matúšovi napísala, že tak, ako on stál pri mne v zlom, stojím pri ňom aj ja. Jeho reakcia ma však šokovala. „Zničila si nám celú rodinu a celý môj život. Dúfam, že si spokojná,'' napísal mi v správe, na ktorú mi už nikdy neodpísal...

- Najčítanejšie -