Presunúť na hlavný obsah

Nielen ženy, ale aj muži. Estetickými vylepšeniami si prešiel aj vizionár Elon Musk

Zahraničné celebrity

Meno známeho podnikateľa, filantropa a vynálezcu zrejme registruje každý človek na svete. Jeden z najbohatších ľudí planéty podporuje inovácie a nové technológie a ako sa zdá, aj estetickú chirurgiu.

Elon Musk sa narodil v roku 1971 v Juhoafrickej republike. Jeho otec bol inžinierom, zatiaľ čo mama modelkou. Po tom, ako sa cesty jeho rodičov rozišli, Elon razantne vyhlásil, že chce žiť so svojím otcom, čo jeho mamu Maye spočiatku nesmierne ranilo. Už od svojho skorého detstva bol však nielen vzhľadom, ale aj správaním iný - okrem toho, že býval najmenším žiakom v triede, často krát žil vo svojom vlastnom svete, v ktorom venoval svoju pozornosť iným planétam, komixom, ale aj knihám.

Vtedy ešte nikto nemohol ani len tušiť, že sa jedného dňa z divného chlapca stane vizionár, ktorý bude nielenže patriť k najbohatším ľuďom planéty, ale zároveň bude prepisovať históriu. Dnes už 49-ročný Elon sa zapísal do histoórie úspešným štartom súkromnej rakety Falcon Heavy, ktorá do vesmíru vyniesla jeho športové auto značky Tesla poháňané elektrickým prúdom.

O pár týždňov na to vizionár pokračoval a do vesmíru poslal loď Crew Dragon, ktorej posádka sa úspešne vrátila na zem. Jeho azda najznámejšia firma SpaceX tak dostala zelenú a má povolené organizovať komerčné lety do vesmíru. Jeho najväčším cieľom je kolonizovať Mars a vytvoriť tak náhradnú planétu pre ľudstvo.

Prečítajte si: Má 72 rokov, no popiera zákony prírody. Matka Elona Muska je vyhľadávanou modelkou

Peniaze zmenili jeho, aj vzhľad

Aj keď vzhľadom nikdy príliš nevynikal, Elon sa rozhodol tak, ako mnoho iných známych tvári, podstúpiť estetické úpravy. Okrem úpravy nosa, ale aj botoxu si napríklad pravidelne necháva implantovať vlasy. Tento zákrok ho stojí ročne niekoľko desaťtisíce dolárov, no jednou z priorít vizionára je okrem prinášania revolučných riešení vyzerať dobre. V detstve ho totiž aj pre vzhľad často krát šikanovali. „Neznášal chodiť do školy. Mal to tam ťažké, deti sa mu naozaj veľmi smiali a ubližovali mu,'' prezradil jeho brat s tým, že napriek tomu, že bol Elon najmúdrejším na škole, citový vzťah k nej rozhodne nemal.

 

- Najčítanejšie -