Presunúť na hlavný obsah

Nešťastná náhoda či plánovaný útok? Vyše 20 rokov po smrti princeznej Diany vychádzajú na povrch nové informácie

Zahraničné celebrity

Už krátko po tom, ako sa stala princezná Diana obeťou hrozivej autonehody, väčšina ľudí odmietalo veriť, že by šlo o náhodu. Je tomu tak do dnešného dňa.

Autonehoda v parížskom tuneli, ktorá sa odohrala 30.augusta 1997, zahalila celý svet do smútku. Obľúbená princezná sŕdc, ako zvykol ľud bývalú manželku princa Charlesa volať, prišla o život spolu so svojím snúbencom Dodim Al Fayedom a šoférom Henri Paulom. Zatiaľ čo oni dvaja boli na mieste mŕtvi, Diana bojovala ešte zopár hodín. Hneď, ako Dianu vytiahli spod trosiek auta, ju previezli do nemocnice. Tam však doktori zistili, že jej zranenia sú rozsiahlejšie, než sa zdá. Jej srdce bolo premiestnené z ľavej na pravú stranu hrudníka spolu s rozrezanou pľúcnou tepnou. Napriek okamžitému zásahu a operácií tak museli lekári konštatovať smrť. 

Smutná udalosť najviac zarmútila Dianiných synov - princa Williama a Harryho, ktorým to ich otec oznámil nasledujúci deň, aj keď sa to dozvedel už okolo štvrtej hodiny ráno. Táto udalosť nenechala chladnými ani britskú monarchiu, napriek tomu, že s Dianou nemali príliš priateľské vzťahy. Samotná kráľovná sa údajne zavrela do svojej izby a s Charlesom neprehovorila ani slovo. „Kráľovná bola zmetená a podozrievavá. Jej prvá poznámka, po tom, čo jej bola oznámená Dianina smrť bola - niekto musel poškodiť brzdy,'' píše sa v kráľovskej biografii Môj manžel a ja.

Charles sa taktiež zavrel do svojej izby a už sa mu nepodarilo zavrieť oči. So svojou milenkou Camillou Parker pretelefonoval celú noc. Nedesil sa však len z toho, ako zdrvujúcu správu oznámi dvom maloletým synom, ale aj o svoju reputáciu. „Charles okamžite vedel, že ho verejnosť bude obviňovať zo smrti Diany,'' uvádza zdroj v spomínanej publikácii.

Prečítajte si: Odhalené nahrávky Charlesa a Camilly. Toto si zažila princezná Diana počas manželstva s princom

Celý svet v pomykove

Otec Dianinho snúbenca do dnešného dňa neverí, že by šlo o náhodu. Podľa jeho slov sa jednalo o naplánovaný útok, ktorý nepochybne pochádza zo strany kráľovskej rodiny. „Monarchia nechcela dovoliť, aby sa moslim oženil s matkou budúceho kráľa,'' verejne vyhlásil pri 20-tom výročí úmrtia svojho syna a Diany. Verí tomu do dnešného dňa. 

Len pred pár mesiacmi skupina Anonymous vyhlásila, že teória o tom, že Diana mala byť jednoducho odstránená, nie je taká nezmyselná, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Práve naopak, po vyše 20-tich rokoch prišli s dôkazom, že princezná skutočne nahnevala britskú monarchiu natoľko, že sa jej potrebovali zbaviť. Dokazujú to aj výpovede jediných dvoch svedkov. Tých však polícia nikdy nevypočula. „Zomrie jedna z najslávnejších žien na svete a polícia nemá záujem hovoriť so svedkami,'' vyjadrili sa americkí manželia s tým, že v čase, keď už vozidlo havarované, sa okolo neho obšmietali dve čierne limuzíny. 

Sexuálne hrátky v kráľovskom paláci

Skupina Anonymous však upozorňuje na to, že princezná Diana vedela o aférach s maloletými dievčatami ešte skôr, než o nich svet vôbec tušil. Jeffrey Epstein (pozn. redaktora - multimilionár, ktorý predával maloleté dievčatá na sex bohatým mužom, oficiálne však nebol obvinený, nakoľko pred súdnym pojednávaním spáchal v cele samovraždu) bol totiž veľmi blízkym priateľom Charlesovho brata, princa Andrewa. Ten mal nejeden sexuálny pomer so 17-ročnou Virginiou, ktorá bola jednou z obetí Epsteina. Aj keď britský princ všetky obvinenia poprel, dnes už dospelá žena, ktorá utrpela vážnu ujmu, vytiahla fotografiu, na ktorej ju drží priateľsky okolo pása a nachádzajú sa v dome milionára. Predpokladá sa, že aj Andrew mohol zneužiť oveľa viac žien, než len túto jednu. 

Práve s jednou z nich sa princezná Diana rozprávala. Ich približne polhodinový rozhovor mala nahratý na diktafóne a plánovala s celou kauzou vyjsť von ešte v roku 1997. To však už nestihla a šokujúce dôkazy, ako aj výpovede, sa dostali na svetlo sveta len pred nedávnom...

Neprehliadnite: Princ Andrew je zapletený do sexuálneho škandálu. Na krku mu visí zneužívanie maloletého dievčaťa

- Najčítanejšie -