Presunúť na hlavný obsah

Vzhľad ako neuveriteľný kontrast k jej veku: 75-ročná Ajda Pekkan prezrádza, ako sa jej darí vyzerať o 20 rokov mladšie

Zahraničné celebrity

Tejto žene by ste veru vek hádali naozaj veľmi ťažko. Vyzerá totiž neuveriteľne dobre. Jej recept ako sa udržiavať v top forme, je pritom úplne jednoduchý a dokáže si ho osvojiť každá z nás.

Milovať samú seba je tak jednoduché a pritom to najťažšie

Turecká umelkyňa, svoje najväčšie úspechy zažívala v 80. rokoch minulého storočia. Známa speváčka a herečka, vydala za svoju takmer 5 dekád trvajúcu hudobnú kariéru, viac ako 20 albumov a celosvetovo predala vyše 42 miliónov kópií. Objavila sa v 50 filmoch.

Okrem kariérnych úspechov, však táto žena, na seba vo svetovom meradle, púta pozornosť niečim celkom iným. Svojim vzhľadom. Napriek tomu, že už oslávila 75. narodeniny, vyzerá skutočne fenomenálne. 

“Áno, verejne priznávam, mám plastiku pŕs, cvičím každý deň a pravidelne absolvujem kúry v špeciálnych kúpeľoch, zamerané proti starnutiu."

Neprehliadnite: Ani piate zásnuby jej nevyšli. Jennifer Lopez sa rozišla so svojím snúbencom

Podľa Ajdy je práve táto kombinácia s veľkou dávky sebalásky, ideálnym receptom na perfektný vzhľad. Každá žena sa musí vedieť milovať a prijať svoje telo, len vtedy ju bude obdivovať aj okolie. To je tá najjednoduchšia a zároveň najťažšia vec na svete. Mne samej to trvalo veľmi dlho. 

Ranný rituál vo forme jednoduchej zostavy na cvičenie, praktizuje už 40 rokov rovnaký

Ajda okrem behu, nedá dopustiť každý deň, na jednoduchú zostavu cvikov. Ide o základné strečingové, ktoré je pomáhajú telu zostať v kondícii. Dokonca vďaka nim, dokáže v 75 - tke stále urobiť špagát. 

"Genetika a pohyb zohrávajú dôležitú úlohu. No zďaleka najdôležitejšie je to, čo do svojho tela dávate. Ak sa oň staráte, vráti vám to dvojnásobne. No bez správnej stravy by to celé bolo nanič. Dávam si veľmi dobrý pozor na to, čo jem."

"Jem viackrát denne v malých množstvách, každý deň začínam zázvorovo-medovo-citrónovým mixom a pohárom čistej vody. Základ môjho jedálnička tvoria najmä ryby a zelenina," prezradila na svojej sociálnej sieti. 

Ajda si skutočne dáva veľmi dobrý pozor na to, čo si dá na tanier. Denne prijme maximálne 1100 kalórii. A z toho neupúšťa. Len raz do mesiaca má tzv. cheat day, kedy si dopraje naozaj všetko. Táto žena je dôkazom, že kombinácia pohybu a zdravej stravy, o ktorých sa tak často hovorí, naozaj funguje. Tak čo, inšpirovala vás ku zmene?

Prečítajte si: Svoju manželku si vysníval. Jeden z najsexi mužov sveta priznal, že celý život túžil len po jednej žene

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe