Presunúť na hlavný obsah

Moja skrášľovacia rutina: Ema Klein prezradila, na čo nedá v starostlivosti o seba dopustiť

Slovenské celebrity

Obľúbená módna návrhárka Ema Klein sa okrem skvelého a vycibreného vkusu, môže pochváliť aj krásnou pleťou a figúrou. My sme zisťovali jej beauty triky a prezradila aj skrášľovacie tajomstvo.

Čo je pre teba vrámci starostlivosti o pleť a telo kľúčové? 

Jednoznačne spánok. Na to prichádza časom asi každý človek a najmä ženy. Nepoznám vekový priemer vašich čitateľov, touto odpoveďou sa skôr prihováram ženám nad 30 rokov. Sama som vo svojich vysokoškolských časoch, nepociťovala deficit spánku tak ako teraz.

"Myslím si, že človek by mal poznať svoj čas, potrebný k odpočinku svojho organizmu. U mňa je to 7 hodín."

Stane sa, že to niekedy nedodržím. Nemôžem povedať, že som úplne najdisciplinovanejšia osoba. Potom presne viem, čo nasleduje. Bolesti hlavy, prejedanie sa, keďže telo potrebuje doplniť energiu vo forme sladkého. 

Na čo nedáš dopustiť? 

Na moju obľúbenú masáž tváre a dekoltu. V mojom okruhu majú asi všetky kamarátky svojho kaderníka a kozmetičku. Je to miesto, kde si môžeme “pokecať “ a zároveň sa zrelaxovať. Ak nájdeme človeka, ktorý nám vyhovuje, ostávame mu verní aj niekoľko rokov. Ja chodím už 12 rokov k tým istým ľuďom.  Cítim sa tam už ako doma! 

NeprehliadniteStíha bežnú prácu, modelingovú kariéru a popritom je hviezdou na sociálnych sieťach. Rozhovor s Jankou Slačkovou

Ďalšou vecou, ktorú by som odporučila každej žene je laserová depilácia. Sama som sa k tomu odhodlávala dlhší čas, pretože som neverila, že to môže fungovať. Skúšala som predtým asi všetko, depilačné strojčeky pásiky... Nič nefungovalo!

Laser a jeho využitie v oblasti dermatológie sú úžasné výdobytky modernej techniky, ktoré mi skutočne uľahčili život a odľahčili planétu o moju spotrebu plastových jednorázových žiletiek.

Taktiež ušetrili pokožku od zbytočných zápalov, spôsobených zarastaním chĺpkov pod kožu. Tento problém, sa týka zväčša žien s tmavším pigmentom. Myslím, že v tomto texte sa nájdu problémy nejednej z nás. 

"Máme byť tými jemnejšími polovičkami mužov, či už vizuálne alebo správaním, ale častokrát nás to potrápi."

Tvoje absolútne must-have produkty na tvár a telo? 

Mojou dobrou kamarátkou je vizážistka a kozmetička Ľubica Orolínová. Odporučila mi francúzsku prírodnú kozmetiku PHYT’S. Je cenovo dostupná, krásne vonia po čajovníkovom oleji a hlavne mi vyhovujeme. Nikdy som nemala veľké problémy s pleťou, tie nastali až v 21 rokoch. Prerástli až do nepríjemného akné. Nepomohli mi ani tie najdrahšie krémy. Problém bol v strave a preto si myslím, že kozmetika je len časťou v starostlivosti o pleť. Je tam ešte veľa iných aspektov, na ktoré si musíme dávať pozor. 

Prečítajte si: Žena mnohých tvárí. Emma Drobná s novým imidžom pripomína hollywoodsku hviezdu

Nie som vôbec odborníkom v tejto oblasti. Som taký bežný spotrebiteľ. Čo by som mohla odporučiť sú tampóny Infensify – Facial Discs od COLBERT. Skvelá vec! Je to inovatívna novinka, v každodennej starostlivosti o pleť, tzv. mikrodermabrázia v 30 sekundách. Okamžite rozjasňuje pokožku kombináciou chemického a mechanického odstraňovania nečistôt. 

Od značky PHYT’S som si vyskladala moju “dennú rutinu“. Hlavne sa dobre odmaľovať. Pred vytlačením odličovacieho mlieka na tampón, si ho skúste navlhčiť, aby ste predišli zbytočnému šúchaniu pokožky. Bolo mi to raz odporučené a nedám na to dopustiť! Na telo používam Mousse cream od  Lactovitu.

Dávam si však veľký pozor pri opaľovaní tváre. V teplejších mesiacoch je dobré hodiť pod make - up aj krém s ochranným faktorom. Chrániť si jemnú pokožku a predísť pigmentovým fľakom. Keď je reč o opaľovaní na záver, spomeniem vtipné fakty z minulosti, ktoré sú dnešnej dobe tak vzdialené.

"V dejinách histórie bola neopálená pokožka striktným pravidlom pre ženy z aristokratického a zámožného prostredia! Opálená pokožka bola znakom nižšie položených pracujúcich vrstiev. Všetky tie čipkované dáždniky neboli len módnym doplnkom, ale mali najmä ochrannú funkciu. Neskôr prišla revolucionárka Coco Chanel, ktorá diktovala a menila zaužívané trendy a módu. Začala sa opaľovať a pózovať na francúzskej riviére s tmavou pokožkou. Vďačíme jej tak za malé čierne a pokrokové myslenie."  

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe