Presunúť na hlavný obsah

Farebná paleta z prehliadkových mól: Ktoré farby budú vládnuť túto jeseň?

Móda

Niektoré k jeseni už automaticky patria, iné priniesli módni návrhári prostredníctvom svojich kolekcií z prehliadkových mól. Pantone Color Institute identifikoval farby, ktoré ovládnu jeseň 2019.

Merlot

Keď hovoríme o farebných trendoch na obdobie jeseň/zima 2019, rozhodne nemôžeme vynechať odtieň Merlot, a to tmavočervenú farbu s nádychom hnedej farby, ktorá vyžaruje nefalšovanú sofistikovanosť. Oditene vína sú ideálne pre chladnejšie obdobia. Outfitom táto farba dodáva hĺbku a teplo.

Orange tiger

Ak k vašej osobnosti patria vlastnosti ako energickosť, nebojácnosť a životný optimizmus, zamilujete si nielen tento nový odtieň, ale tiež všetky ďalšie odtiene z oranžovej ponuky, ktoré jesenná sezóna 2019 ponúka. Orange tiger je, podobne ako šelma, podľa ktorej je pomenovaná, odvážna a nebezpečná.

Neprehliadnite: Blazer ako kľúčový prvok vášho šatníka: Využite jeho potenciál na maximum

Hazel

Dizajnéri nám na prehliadkových mólach sezóny jeseň/zima 2019-2020 poskytli na výber hneď niekoľko hnedých, orechových možností. Odtieň Hazel je identifikovaný ako jemná hnedá farba s nádychom broskyňového odtieňa. Táto farba bola obzvlášť krásna vo farebných schémach ladených v kombináciách s tmavšími alebo kontrastnými svetlejšími béžovými odtieňmi.

Antique Moss

Tajomný názov, pod ktorým by ste možno ani farbu nehľadali označuje výraznú farbu jesene, ktorá je niekde na polceste medzi žltou a zelenou, hoci nie je úplne ani jednou z nich. Napriek tomu, že je táto farba rozhodne nezabudnuteľná, nie je úplne lichotivá pre všetky typy. V prípade odtieňa Antique Moss platí: dvakrát meraj a raz obleč. 

Prečítajte si tiež: Prvé jesenné prípravy: Módni experti sa zhodli na kľúčových štýloch, ktoré ovládnu tohtoročnú jeseň

Guacamole

Čo je mňam, Bude túto sezónu aj jeej. V sezóne jeseň/zima 2019 odtieň Guacamole takmer funguje ako neutrál a je ľahko nositeľný. Farebné označenie Guacamole, ktoré Pantone Color Institute opísalo ako „chutnú a nutrične vyváženú zelenú“. Osviežujúci zelený odtieň Guacamole spadá medzi sladkú olivovozelenú a smaragdovozelenú.

Galaxy Blue

Galaxy Blue je kráľovský odtieň modrej farby, do ktorého sa ponoriť je jednoduché, pretože priam evokuje nekončiacu galaxiu. Na jeseň 2019 je to perfektná primárna farba, ktorá dostala príležitosť vyniknúť jednotlivo, ale aj v kombinácii s čiernou, bielou či ďalšími farbami neutrálnej palety.

- Najčítanejšie -