Presunúť na hlavný obsah

Do leta ešte stíhate: 4 cviky, ktoré premenia vašu figúru na nepoznanie

Chudnutie a diéty

Viete ako sa to hovorí, krása spočíva v jednoduchosti a maličkostiach. No a platí to naozaj. Dokonca aj pri cvičení. Tieto cviky sú síce jednoduché, no dokážete nimi svoje telo zmeniť na nepoznanie. A to v priebehu pár týždňov. Tak čo, idete do toho?

Takmer každá z nás túži po krásnej postave. A obzvlášť pred letom si na tom dávame mimoriadne záležať. Pozrite sa spolu s nami, ktoré cviky patria medzi mimoriadne účinné a skutočne  vám v krátkom čase, pomôžu vytvarovať sexi krivky. 

Beh na mieste - intenzívne, no efektívne pre celé telo

Všetci vieme, že pri behu zapájame väčšinu nášho svalstva. Nielenže sa zahrejeme, ale pomerne rýchlo začneme spaľovať aj kalórie.

Skúste najskôr klasický beh na mieste, po minúte pridajte dvíhanie kolien do výšky, ďalšiu minútu zakopávajte. Toto je skvelý spôsob ako sa zahriať a rozhýbať telo k činnosti.

Sklápačky - ploché bruško na počkanie

Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte, chodidlá majte celý čas položené na podlahe. Panvu zasaďte tak, aby bedrová chrbtica bola v neutrálnej pozícii. Ideálne je aby ste medzi chrbátom a podlahou mali malú medzeru.

Mohlo by vás zaujímať: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Predkloňte hlavu a  zároveň pritiahnite bradu k hrudníku. Ruky nechajte v polohe za ušami, lakte smerujú nabok. Vnímajte svoje brušné svaly a zdvihnite hornú časť tela, postupne sa vrátťe do počiatočnej pozície. Zopakujte 3x v 5 sériách. 

Drepy - zabezpečte si krásne nohy v expresne rýchlo čase

Nohy rozkročte na šírku bokov. Stiahnite brušné svaly a pomaly klesajte, ako keby ste sa chceli posadiť. Pri  vracaní sa do pozície v stoji, zdvihnite pravú nohu nabok. Špička je orientovaná smerom k zemi. Vrátťe sa do podrepu a nohu znova pokrčte. Zadok tlačte k sebe a váhu prenášajte na päty. Presne takýmito drepmi, tvarujte okrem nôh aj zadok. Urobte 3x v 4 sériách.

Doska - stabilizovaný core, spevnené brucho aj krčná chrbtica

Ľahnite si na brucho a oprite sa o predlaktia s dlaňami. Vzoprite sa od dlážky, váhu nechávajte na špičkách a predlaktiach.

Čítajte tiež: Tri najproblematickejšie potraviny zodpovedné za priberanie: Vylúčte ich z jedálnička a do 4 týždňov uvidíte výsledky

Chrbát majte rovný, v podstate držte telo v jednej priamke od hlavy po päty. Brušné svaly stiahnite a snažte sa o to počas celej doby cviku. Zopakujte 3x s výdržou aspoň 15 sekúnd. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe