Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Barbora Brušková na Madrid Fashion Week: Mala som pocit, akoby sa život po pandémii dostával do normálu

Modeling

Topmodelka agentúry Elite Bratislava a víťazka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2011 Barbora Brušková zahviezdila na Mercedes-Benz Madrid Fashion Week.

Situácia vo svete sa začína pomaly, ale isto vracať do normálu. Zodpovednosť je nevyhnutná, no čoraz viac možno vidieť značky a spoločnosti, ktoré sa snažia s touto situáciou žiť a poskytnúť ľuďom preniesť sa cez toto neľahké obdobie. 

Vo svete módy sa začal Mercedes-Benz Madrid Fashion Week, na ktorom sa zúčastnili aj diváci, i keď len v komornom duchu. Prehliadka bola vysielaná online a dostala sa tak k širokej mase fanúšikov módy. Modelky v tomto čase majú obrovskú konkurenciu a dostať tak prestížnu prácu v zahraničí nie je jednoduché. O to viac sa tešíme z úspechov Sloveniek, ktoré sú vo svete stále naďalej žiadané a dokážu zaujať svojou osobnosťou a charizmou natoľko, že sa zúčastňujú aj svetvých fashion weekov.

Prečítajte si tiež: Katarína Janíčková pre Vogue Portugal. Ženské telá nie sú sexuálnymi objektami, sú to majstrovské diela

Svet módy sa pomaly vracia do "normálu"

Topmodelka Barbora Brušková zažiarila počas fashion weeku a sama si uvedomovala, že to dnes nie je samozrejmosť: „Byť súčasťou módnych prehliadok Mercedes-Benz Madrid Fashion Week bol pre mňa pocit, akoby sa život dostával opäť do „normálu“. Aj keď boli prehliadky vysielané online, vzhľadom k miernejším opatreniam v Španielsku, išlo počas pandémie o prvé dni módy na svete, kde bol umožnený vstup taktiež divákom (i keď len limitovanému počtu pozvaných hostí, predovšetkým ľudí z lokálnych španielskych značiek, módnych časopisov a hŕstke celebrít),“ prezradila pre Feminity.

Získať prácu v zahraničí, dnes dokážu len "vyvolené"

Stále platia obmedzenia a zodpovednosť je na mieste. Získať však prácu v zahraničí momentálne nie je také jednoduché ako v čase pred pandémiou. To potvrdila svojimi slovami aj Barbora: „Medzi modelkami prevažovali Španielky a zo zahraničia nás modeliek mohlo pricestovať len zopár. Napriek všetkým obmedzeniam, kontrolám, neustálym pretestovaním a zredukovanému počtu módnych prehliadok, som si tento čas nesmierne užila a zažila som krásne momenty, na ktoré budem dlho spomínať,“ zverila sa v závere nášho rozhovoru.

Neprehliadnite: Slovenská topmodelka, inžinierka a žena, ktorá miluje ekológiu. Rozhovor s Barborou Bruškovou

Topmodelka Barbora Brušková vedie životný štýl, v ktorom sa snaží o zmenu a udržateľnosť. Tá súvisí aj s nastavením hlavy a pozitívnym myslením. Vo svojom veku si veľmi dobre uvedomuje to, kde sa nachádzame, avšak vždy s víziou toho, že všetko človek zvládne, dôležité je to, aký postoj zaujme. A to sa nám na nej veľmi páči. Uvedomuje si tiež, že práve očkovanie je cesta, ako sa postupne dostať do "starých koľají", čo potvrdila aj svojimi slovami na záver: „Korona tu s nami bude už asi navždy a je len na nás, ako sa k situácii postavíme. Treba len dúfať, že sa svet aj vďaka očkovaniu pomaly dostane do starých koľají a verím, že to tento rok nebola moja jediná príležitosť odchodiť prehliadky na svetovom fashion week-u.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe