Presunúť na hlavný obsah

Cyklotrasy, ktoré si užijete v jarnom období a stanú sa vašou srdcovkou: Tieto nás nadchli!

Zábava

Viete, čo je skvelé na bicyklovaní? Je vhodné pre každého, pomáha spaľovať kalórie a navyše pri ňom môžete tráviť aj čas s najbližšími. Pozrite sa spolu s nami na cyklotrasy, ktoré vás nadchnú. Niektoré sú vhodné aj pre najmenších, iné si užite skôr s kamošmi.

Cykloturistika najmä v poslednom období, získava úplne iný rozmer. Oveľa viac času trávime vonku, mnohí z nás prepadli zdravému životnému štýlu a aktívny pohyb sa stal neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Ak však neviete, kam na bicykli vyraziť, máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov, ktoré nás nadchli.

Rozprávková Cyklokorytnička

 • Názov: CykloKorytnička
 • Miesto: Medzi Ružomberkom a kúpeľmi v Korytnici
 • Dĺžka: 24 km a späť
 • Náročnosť: Rekreačná, dokážu ju absolvovať aj rodiny s deťmi

Trasu začínate priamo v Ružomberku, odtiaľ prechádzate časťami Biely Potok, Jazierce, Podsuchá, Liptovská Osada, Patočiny a Korytnica. Príjemná cesta, rozprávkové výhľady aj návraty v čase. To všetko tu absolvujete. Určite sa zastavte vo Vlkolínci, ktorý je so svojimi malebnými domčekmi zapísaný v zozname UNESCO.

Pozrite si aj Brankovský vodopád, v Národnom parku Nízke Tatry. Nevynechajte ani dobrý obed v nejakej miestnej kolibke, pokojne priamo vo Vlkolínci.

Pre menšie deti, vzhľadom na dlhšiu vzdialenosť odporúčame vziať cyklovozík alebo pribaľte trax, ktorý im pomôže v závere cesty, kde sú aj väčšie prevýšenia. Určite to však stojí za to.

Malebná a dychberúca Belianska cyklotrasa

 • Názov: Belianska cyklotrasa
 • Miesto: Spája podtatranskú obec Spišská Belá s Tatranskou Kotlinou
 • Dĺžka: 9 km
 • Náročnosť: Ľahká, nenáročná trasa

Tak táto cyklotrasa, patrí jednoznačne medzi najkrajšie u nás. Dokonalé a ako maľované scenérie, ktoré ponúkajú Belianske Tatry sú naozaj zážitkovým výletom. Teda ak patríte do kategórie nadšencov prírody a jej scenérií, určite. Rovnako ju vzhľadom na menšiu náročnosť, viete absolvovať romanticky vo dvojici, s partiou kamošov, ale aj s deťmi.

Neprehliadnite: Travel blogerka Janka roky radí, ako cestovať lacno: Na Slovensku máme krásne miesta s dušou, no nevieme ich predať

Nie je tu totiž žiadne veľké stúpanie, takže aj drobci to bezproblémov zvládnu. Určite si pribaľte nejaký menší snack, lebo popri celej trase sú prístrešky s lavičkami, kde si viete urobiť aj taký mini piknik.

Nevynechajte Beliansku jaskyňu, zastavte sa pri Belianskom rybníku (rodičov s deťmi táto zastávka určite poteší, keďže je tam aj detské ihrisko).

História zo sedla bicykla

 • Názov: Hradná cyklotrasa
 • Miesto: Okolo žilinskej časti Váhu 
 • Dĺžka: 33 km + 4 km na hrad Starhrad
 • Náročnosť: Rekreačná, vhodná i rodiny s deťmi

Ak patríte medzi milovníkov histórie, táto trasa je pre vás ako stvorená. Vedie  okolo žilinskej časti Váhu  a môžete na nej objavovať  tri stredoveké hrady - Budatín, Strečno a Starhrad (k nemu su budete musieť zájsť ešte o kúsok ďalej).

Určite si prvú zastávaku urobte na spomínanom Budatínskom hrade. Je tu nádherný, obrovský park, kaplnka, viete sa ísť pozrieť do hradnej veže, či skúsiť si na vlastnej koži drotárstvo (aj keď to si vrámci aktuálnej epidemiologickej situácie, radšej overte).

Ako budete pokračovať, neobíďte ani skatepark s detským ihriskom a pozrite si Strečno. Ak sa radíte do kategórie dobrodruhov, do Nezbudskej Lúčky zavítajte cez kompu. Odtiaľ viete pokračovať ďalej, smerom k Starhradu alebo sa vrátiť späť. Je to len na vás. Pokiaľ teda vyhľadávate jazdu na bicykli a cyklovýlety sú vašou srdcovkou, tieto si určite užijete. 

Neprehliadnite: Travel blogerka Janka roky radí, ako cestovať lacno: Na Slovensku máme krásne miesta s dušou, no nevieme ich predať

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe