Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, ktoré sú plné cukru. Budete prekvapené, no nie sú to len sladkosti

Zdravie

Aj keď si myslíme, že jeme zdravšie - realita je často iná. Upozorňujú na to najmä nutriční poradcovia, ktorí poukazujú na zvýšený objem cukru v obľúbených potravinách, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani sladké dobroty.

Fit tyčinky 

Aj keď sa fit tyčinky stále držia na vrchole a mnoho ľudí ich považuje za skvelú alternatívu sladkostí, v skutočnosti nie sú žiadnou zdravšou verziou, práve naopak. Pri ich vyberaní je veľmi dôležité, aby ste sledovali pomer nutričných hodnôt a kvalitu výrobku, nakoľko mnoho výrobkov obsahuje príliš obrovské mnosžvo cukru. V jednej priemernej müsli tyčinke bez polevy sú približne dve kocky pridaného cukru. Ak žijete aktívnym životom a tieto tyčinky vyhľadávate ako rýchly snack, skúste ich nahradiť zdravšou alternatívou. Skvelou možnosťou je jablko, ktoré vám dodá dostatok energie a zároveň vás dokáže zasýtiť. A neobsahuje toľko cukru!

Prečítajte si: Zachovajte si psychickú pohodu, ale aj imunitu. Najdôležitejší je tento súbor vitamínov

Konzervované ovocie

Podobne ako müsli tyčinky, aj konzervované ovocie v rôznych plechovkách nie je alternatívou zdravého životného štýlu. Výrazným obsahom cukru sa môžu pýšiť aj zaváraniny. Najviac cukru obsahuje práve ananás a jahody z konzervy, ktoré sa podľa odborníkov doslova kúpu v cukrových nálevoch. V žiadnom prípade by ste ich nemali podávať malým deťom, ktorým môžu vážne uškodiť.

Omáčky a dochucovadlá

Jedným z najväčších prehreškov je práve konzumácia omáčok a ranchov. Povestní sú v tom najmä Američania, ktorí si k šalátu dokážu pridať hneď niekoľko dressingov. Tie často vytvárajú dojem, že svojím väčšinou koreninovým názvom, sa v nich neskrýva žiadna hrozba či negatívne vplyvy na ľudský organizmus. V priemernej omáčke či dressingu je viac než 10 gramov cukru.

Nízkotučné jedlá

Mnoho potravín sa pýši nálepkou nízkotučné jedlo. Napriek tomu, že sa jedná skutočne o potraviny, ktoré obsahujú znížený obsah tuku, si treba dávať pozor na iné hodnoty - a to konkrétne pomer soli a cukru. Jedná sa tak najmä z dôvodu, aby malo dané jedlo aspoň nejakú chuť. Pri siahnutí po jedlách s touto nálepkou si tak dobre premyslite, či vám to za to stojí, alebo nie. Nezabúdajte, že aj cukor je droga, na ktorej si telo dokáže vybudovať závislosť.

Neprehliadnite: Ako pomocou stravy získať viac energie. Necítiť sa slabý a unavený, ako to mnohí poznáte

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe