Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Daily routine s podnikateľkou: Romana Škamlová nás zobrala do svojej práce, ako vyzerá jej deň?

Slovenské celebrity

Podnikateľka a spolumajiteľka IEM SPA Romana Škamlová nás pozvala na návštevu do svojej práce a prezradila svoju dennú rutinu, v ktorej nesmie chýbať starostlivosť o pleť i telo.

Bývalá Miss, dnes podnikateľka a spolumajiteľka IEM SPA Romana Škamlová sa vo svete beauty pohybuje už niekoľko rokov. Sleduje najnovšie trendy v tomto segmente a sama vedie popri práci a starostlivosti o dcéru aktívny životný štýl. Jednoducho business woman ako sa patrí. Nahliadli sme preto do jej dennej rutiny, v ktorej nám ukázala to najaktuálnejšie vo svete starostlivosti o telo i myseľ.

FEMINITY TV: Daily routine s podnikateľkou a spolumajiteľkou IEM SPA Romanou Škamlovou

 

O koľkej vstávaš a ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň v IEM SPA?

Posledné mesiace vstávam pomerne skoro, pred 6 AM. Ráno si idem zväčša zacvičiť potom pripravím raňajky a dcéru do školy. Bežný pracovný deň asi ani neexistuje, milujem na svojej práci práve to, že nie je rutinná. V IEM SPA si ako prvé dám organickú kávu, malú poradu s našou manažérkou a následne riešim, čo príde. Na e-maily väčšinou odpisujem v noci z postele, čiže cez deň som viac aktívna namiesto sedenia v office.

Čítajte: 

Body&mind filozofia vládne 21. storočiu. Pilates by Mia je súčasťou tvojich rán. Ako často robíš toto cvičenie a čím ho v rámci fitness rutiny ešte dopĺňaš?

Áno, myslím si, že  jedno bez druhého nemajú až taký efekt. Moja filozofia je, že všetko je o hlave a inak tomu nie je ani pri cvičení. Pilates sa snažím cvičiť aspoň 2-3x do týždňa. Kombinujem ho s behom a klasickým fitness cvičením. Milujem šport ako taký. V zime sa vždy teším na zimné športy a v lete zas na tie letné, najmä vodné. Lyže a skialp sú mojou srdcovkou.

Ty sama si veľmi aktívna a akčná. V čom vidíš najväčšie rozdiely / benefity medzi cvičením pod vedením trénera a bez neho?

Áno, neviem si predstaviť deň bez fyzickej aktivity... Čo sa týka benefitov, myslím si, že záleží na druhu športu. Pilates by som určite neodporúčala bez trénera. Rada však chodím cvičiť do gymu a behať aj sama, beriem to ako určitú psychohygienu. Avšak tréning s trénerom má podľa mňa veľa benefitov a to najmä efektívnosť a predchádzanie zranení pri tréningoch. 

Nepremýšľali ste niekdy nad tým rozšíriť portfólio fitness cvičení alebo jogy v rámci IEM SPA?

Momentálne zväčšujeme priestory, kde sa náš nájomca pilatesu rozšíri aj o ďalšie služby ako je joga, total barre trening, či skupinové pilates cvičenia.

Jednou z procedúr, ktorú si dopraješ pravidelne je aj chudnutie vďaka magnetu, procedúra Emsculpt. Čo to znamená na vlastnej koži, že dochádza k budovaniu svalov a spaľovaniu tukov bez toho, aby som vyvinula nejakú aktivitu?

Pravidelne ju absolvujem 2x ročne už tretí rok. Partie ako zadok aj bruško. Je to jedinečný prístroj, ktorý vďaka elektromagnetickej fokusovanej energii dokáže dostať sval do supramaximálnej kontrakcie, ktorú vedomým cvičením nevieme dosiahnuť, čím posilňujeme sval, a nielen to, my zhusťujeme svalové vlákna. Tiež pôsobí ako lipolýza - odbúravanie tuku uloženého v tukových bunkách.

Ako vyzerá tvoja beauty rutina? Čo zvykneš robiť každý deň a čo, povedzme, týždeň? Aké konkrétne beauty produkty sú tvoje must-have a nesmú chýbať v kúpeľňovej poličke?

Základ je pre mňa dokonale odlíčiť pleť ráno aj večer, a následne potrebná starostlivosť. U mňa je to najmä o hydratácii. Používam produkty Mimi Luzon s 24K zlatom, ktoré hydratujú a zároveň pôsobia protizápalovo. Nedám dopustiť na àla Palla depigmentačné sérum. Na telo používam àla Palla anticelulitídový krém a hydratačné telové mlieko od Chanel, hlavne kvôli jeho vôni a ľahkej textúre.
Krém na očné okolie od Guerlain. Moja vychytávka na domáce použitie je však kocka ladu, používam ju ráno po vyčistení pleti alebo ak sa tvorí zápal na pár sekúnd, priložím kocku ľadu na dané miesto. Kryoterapia je úžasná vec.  

Raz za čas si v IEM SPA dopraješ aj drakuloterapiu, dlhodobú hydratáciu pokožky kyselinou hyalurónovou. V čom je táto procedúra pleti iná od ostatných a možno lepšia?

Drakuloterapiu, ošetrenie pleti vlastnou krvnou plazmou, podstúpim 2x ročne. Iná je najmä v tom, že používame „vlastný materiál“, tým eliminujeme akúkoľvek alergickú reakciu. Vlastná plazma obsahuje veľké množstvo rastových faktorov a proteínov, ktoré stimulujú fibroplasty a aktivujú tvorbu kolagénu. Dochádza tak k obnove a regenerácii pokožky a tiež má liftingový účinok.

Neprehliadnite: Moje módne obsesie: Mária Dušička prezradila, čo jej nesmie chýbať v šatníku aj to, ako bude ich tohtoročné leto vyzerať

Sú tieto procedúry budúcnosťou a akousi náhradou pohybu, alebo akým smerom sa uberá svet hi-tech beauty? O čom sa hovorí na kongresoch ako o vízii? 

Veda a technológie idú vpred a inak tomu nie je ani v beauty segmente. Nič sa však nevyrovná prirodzenému pohybu, čo však vieme oddialiť je starnutie a celkovo vzhľad pokožky. Keď je pokožka vypnutá, pôsobí aj telo štíhlejšie. 

Súvisí s tvojou spomínanou životosprávou aj strava alebo sa neobmedzuješ?

Strava je jedna z vecí, na ktorej sa snažím pracovať. No bohužiaľ, moje stravovanie je priam katastrofálne, neviem sa vzdať sladkého a to vo veľkých množstvách. Ale podstatné je, že si to uvedomujem a pracujem na tom :). 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe