Presunúť na hlavný obsah

Jeansy ako nesmrteľná voľba letného šatníka: Ktoré sa oplatia obliecť si tento rok?

Móda

Jeansov nikdy nie je dosť a preto, ak ešte nemáte v šatníku jedny denimové šortky alebo mommy jeans, v najbližších dňoch to zrejme zmeníte.

Je v nás natoľko zakorenený, že si leto bez neho nevieme ani len predstaviť. Denim je súčasťou našich šatníkov už desiatky rokov. V deväťdesiatych rokoch sa dostal opäť na výslnie a prakticky v každej dekáde a móde si našiel svoje zastúpenie, menili sa len strihy a prevedenia. 

Inšpirujte sa: Najkrajšie plavky, aké ste mohli vidieť: Leto 2021 ovládli pastelové farby a strihy sexi ako nikdy predtým

Večnou klasikou sa stali jeansy Levi's. Kedysi sa na ne čakal dlhý rad ako na banány. Kto mal „texasky“, ten išiel s dobou. Jeansy v minulosti spôsobili doslova ošiaľ a dodnes ich milujeme natoľko, že sa ich v žiadnom ročnom období nevieme vzdať. Obzvlášť v lete majú svoje čaro a s opálenou pokožkou rozohrávajú novú doslova lákavú hru.

Priekopníčkou v street style móde je jednoznačne hollywoodska módna ikona Hailey Bieber, Mimochodom najnovšia tvár práve ikonickej značky Levi's. Jej outfitové kreácie sú denno denne snímané paparazzi fotografmi a to hneď ako vykročí z domu. My sme vybrali tie, v ktorých má svoje miesto práve denim. Jeansy ponúkajú nekonečné spektrum možností a štýlov, ako ich nosiť.

Jeansy s vysokým pásom

Denimové šortky na bežný deň, ku ktorým sa opätovne nosí opasok z 90. rokov. K tomu tričko s potlačou obľúbenej kapely a letný styling je na svete. Festivalová sezóna a hudobný biznis utrpeli pandémiou veľa, vyjadrite im preto svoju podporu svojím stylingom.

Streetwear s elegantným pánskym blazerom

Hailey miluje blazery na všetky štýly a často ich nosí práve s jeansami alebo šortkami. Rokmi overená kombinácia, v ktorej sa tiež môžete pohrať s detailmi tak, ako to urobila práve ona. Kto povedal, že členkové čižmy nemôžeme nosiť aj v lete?

Mom hight jeansy a prvky streetu

Mysleli sme si, že tu budú len jednu sezónu, no akosi sa ich nevieme vzdať. Reč je o tzv. mommy jeansoch, ktoré sú síce široké a uvoľnené, ale vďaka vysokému pásu a správne zvoleným stylingom dokážu byť na žene ľahko sexi. A to dokonca aj v streetwearovej kombinácii.

Neprehliadnite: Šiltovka ako kráľovná letného šatníka: Ktoré kúsky sú aktuálne IN a ktorým sa radšej vyhnúť?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe