Presunúť na hlavný obsah

Vyšívané elementy sa vracajú na scénu: Outfity, pri ktorých nimi nemusíte šetriť, vás očaria

Móda

Pôsobia nežne, žensky a hoci sa to nezdá, dokážete nimi skvele variovať. Trendy výšivky na obľúbených kúskoch, prinášajú pestrú škálu možností, štýlov, vzorov i farieb. Treba si len vybrať.

Tridsiate a štyridsiate roky minulého storočia, priniesli do fashion oblasti množstvo nových a odvážnych možností. Toto obdobie sa stalo ikonickým, keďže všetko, čo v tejto dekáde vzniklo sa v podstate zachovalo dodnes. Veľa prvkov, aplikujú návrhári aj do tvorby v 21. storočí. Výšivky nie sú výnimkou a hlásia veľký návrat na scénu.

Nostalgia, ktorá 21. storočiu pristane

Skúsiť môžete geometrické tvary, jednoduché línie, abstraktné výšivky, mandaly či krásne bohaté kvetinové vzory. Je to len na vás. Na bielych šatách vyzerajú veľmi sviežo práve kvety. Nebojte sa v tomto prípade  farebnosti, krásne vás to rozžiari. 

Prečítajte si aj: Dior Haute Couture jeseň/zima 2021-2022: Peter Philips navrhol make-up looky s fokusom na oči a modré linky

Ornamentálna výšivka a retro artistokratický look

Atmosféru francúzskeho vidieka idylických predvojnových rokov, pripomína aj toto sako. Bohaté vzory, precízna ručná práca a farebné elementy, ktoré spolu dokonale ladia. Nemusíte sa báť ani spájania rôznych vzorov.

Pásiky a vyšívané vzory, v tomto prípade vyzerajú skvele. Ak sa radíte do kategórie rebeliek, minimalizmus je vám cudzí, nebojte sa odviazať. Nespútanosť k letu skrátka patrí. A táto kombinácia je počas chladnejších letných dní perfektnou.

Zdôraznená ženská silueta a kvietkované dezény

V 40. rokoch, ženy nosili elegantné šaty, malé klobúčiky, rukavičky a sukne, či kostým si zdobili brošňami. Práve na sukniach sa v tomto období objavovali aj precízne a farebné výšivky, ktoré charakterizovali jednotlivé vrstvy. 

Inšpirujte sa: Najkrajšie plavky, aké ste mohli vidieť: Leto 2021 ovládli pastelové farby a strihy sexi ako nikdy predtým

Dnes je už dĺžka sukní o niečo kratšia, no výšivky hlásia veľký comeback aj v tejto oblasti. Dôležité je však kombinovať ich s jednoduchým vrchom, aby ste pôsobili elegantne a sviežo zároveň. Čiže biele blúzky, tuniky a môžete vyraziť.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe