Presunúť na hlavný obsah

Comeback trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami: Ktoré kúsky ponechať a ktoré zo šatníka vyhodiť?

Móda

Niektoré veci skrátka nikdy nevyjdú z módy. Ktoré topánky sa radia do kategórie nesmrteľných a ikonických? A ktorým by ste mali radšej povedať zbohom?

Najmä 70. a 80. roky sa v módnom svete, skloňujú azda v najväčšom meradle dodnes. Práve topánky, ktoré sa v tom čase dostali na scénu, spôsobili v podstate revolúciu, keďže sú doslova ikonickými aj v 21. storočí. Pozrite sa, ktoré kúsky, sú skrátka nesmrteľné, no aj na to, čo dať v šatníku, radšej na čo najnižšiu poličku. 

1970: Manolo Blahnik - ihličková revolúcia

V 70. rokoch bol práve Manolo Blahnik tým, kto vdýchol život ihličkovým podpätkom. Navyše takým, ktoré sú nielen nádherné na pohľad, ale aj mimoriadne pohodlné. Na tento kúsok, nedala dopustiť princezná Diana, niekoľko párov má aj kráľovná Alžbeta II. a keď sa tieto lodičky objavili vo filme Sex v meste, ich predaj stúpol o 70%.

Ak hľadáte generačný, nesmrteľný kúsok, toto je ono. Navyše ich pridaná hodnota je, že sa hodia ku všetkému. 

1970: Salvatore Ferragamo Vara pumps - jediné povolené "balerínky"

Keď sa radíte do kategórie žien, ktoré uznávajú skôr nízke podpätky, toto je cesta pre vás. Zabudnite na klasické balerínky, keďže tie vo všeobecnosti, patria najmä medzi mužmi, do kategórie - nemôžem na žene vystáť.

Prečítajte si aj: Dior Haute Couture jeseň/zima 2021-2022: Peter Philips navrhol make-up looky s fokusom na oči a modré linky

Tento štýl, ktorý uviedol na trh uznávaný a kreatívny Salvatore Ferragamo je niečo, čo sa pre vás stane láskou na prvý pohľad. Nie sú ani najvyššie, ani najnižšie, no splnia očakávaný efekt.                                                                                     Môžete sa farebne vyhrať, či zvoliť čiernu klasiku. Všetko je len o tom ako sa v danej chvíli cítite. 

1970: Korková platforma ako prejav individuality

Kožené sandále na platforme z prírodného korku, sa stali populárne v najväčšom meradle, počas éry zvonových riflí a Áčkových midi sukní. Vtedy ich ženy kombinovali najmä v týchto variáciách. Dnes hlavne počas horúcich letných dní, po nich siahame oveľa častejšie ako inokedy.

Sú totiž štýlové, pohodlné a zároveň aj vyzerajú dobre. Povolené sú pri nich najmä zemité tóny, ktoré sa hodia ku všetkému a týmpádom, viete s nimi krásne pracovať.


1980: Mokasíny - nesmrteľné a najviac variabilné 

Absolútna klasika, ktorá zažíva momentálne obrovský boom, vďaka svojej univerzálnosti, jednoduchosti a praktickosti. Mokasíny sú skrátka prvok, ktorým nikdy nič nepokazíte, no dokážete outfit skvele dotvoriť.

Inšpirujte sa: Najkrajšie plavky, aké ste mohli vidieť: Leto 2021 ovládli pastelové farby a strihy sexi ako nikdy predtým

Najpopulárnejším modelom mokasín sú čierne klasiky. K nim si môžete vziať skutočne čokoľvek od jeansovej sukne, riflí, nohavíc, elegantného saka až po ležérny sveter. 

Toto zo šatníka radšej vyhoďte: 

  • klasické balerínky
  • biele tenisky, ktoré už ani náhodou biele nie sú
  • pestrofarebné sandálky v duchu 60. rokov
  • vysoké čižmy nad kolená, pokiaľ meriate menej ako 167 cm
  • ihličky, v ktorých neviete ladne chodiť

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe