Presunúť na hlavný obsah

Potravina, ktorá dokáže prestaviť imunitný systém: Prírodný zázrak s perfektnými účinkami máte doma v kuchyni

Chudnutie a diéty

Chráni pred nachladnutím, je ideálnym pomocníkom na naštartovanie imunitného systému a navyše pomáha pri chudnutí. Tušíte, o čom je reč? Ideálne je dopriať si ho na dennej báze.

Všeliek s množstvo vitamínov a prospešných látok

Je vnímaný ako bežná potravina, no zabúdame na jeho jedinečnosť. Reč je o cesnaku, ktorému sa nie nadarmo, hovorí všeliek. Obsahuje vitamíny B1, B2 a C a mnoho ďalších dôležitých látok, ako napríklad jód, draslík, sodík, vápnik, železo i kyselinu kremičitú, sacharidy a malé množstvo bielkovín.

Neprehliadnite: Priobiotiká podporujú zdravú rovnováhu baktérií: Dokážu redukovať alergie aj ekzémy

Cesnak je nabitý nielen antioxidantami, ale aj prirodzene sa vyskytujúcou chemickou látkou nazývanou alicín. Táto jeho zložka je zodpovedná za veľmi výraznú vôňu, no účinne pôsobí proti vírusom, baktériám a mykózam. Vďaka naozaj bohatým zásobám síry je tiež skvelým prostriedkom aj na detoxikáciu.

Ideálny pri chudnutí aj na zlepšenie elasticity pokožky

Má antivirotické, protiplesňové účinky, takisto znižuje chuť na jedlo. Eliminuje pocit hladu tým, že stimuluje centrum sýtosti v mozgu, blokuje prírastok hmotnosti a zároveň spaľuje prebytočné kalórie úplne prirodzenou cestou. Pokiaľ chcete zhadzovať, rozhodne si cesnak do jedálnička, implementujte vo väčšom množstve. 

Taktisto je skvelým pomocníkom v beauty oblasti. Podporuje rast vlasov, ktoré sa vďaka nemu stávajú prirodzene silnejšie a dlhšie. Ak chcete dosiahnuť tento efekt, okrem konzumácie by ste ho mali aplikovať aj na pokožku hlavy. Stačí ho nastrúhať, zmiešať s trochou medu, naniesť na 15 minút a nechať pôsobiť. 

Prečítajte si: Vitamíny, ktoré vám pomôžu udržať si mladosť. Z akých potravín ich môžete čerpať?

Rovnako to funguje aj pri našej pokožke. Cesnak obsahuje zložky, ktoré chránia pred starnutím a pomáhajú produkovať v tele prírodný kolagén, zvyšujú elasticitu. 

Hovorí sa, že len na podporenie imunity by ste mali jedávať aspoň jeden strúčik denne, čo je však absolútne minimum. Odporúča sa dávky zvýšiť najmä v chrípkovom období. Ideálne je dávať si ho čerstvý a pokiaľ chcete vidieť efekt, či už pri chudnutí alebo na pokožke, siahnite po 8 strúčikoch každý deň.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe