Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Riaditeľ Schwarkopf Elite Model Look Saša Jány: Model dokáže zarábať rozprávkové peniaze vďaka týmto atribútom

Zábava

Už dlhé roky je expertom a aj vďaka jeho pozornému oku sa podarilo vo svete presadiť modelkám ako Michaele Kocianovej, Eve Klímkovej či Barbore Bruškovej. So Sašom Jánym sme sa porozprávali o tom, ako by mal úspešný model vyzerať - a čím sa od druhých odlišovať.

Napriek tomu, že o modelingový svet je čoraz väčší záujem aj u mužského pohlavia, ktoré sa kedysi tomuto povolaniu stránilo, faktom je, že slovenský trh neponúka dostatočný priestor na to, aby mohli modely rozvíjať svoj potenciál. Práve to je jeden z hlvných dôvodov, prečo sa agentúra Schwarzkopf Elite Model Look sústredí na vyslanie modelov do zahraničia. Tam získajú nielen skúsenosti, ale zároveň aj zručnosti, ktoré využijú vo svojom každodennom živote. 

„Z platu slovenského modela, ale aj českého, sa vyžiť nedá. Model je na slovenskom trhu nedocenený a dovolím si povedať, že ak by chlapci to mólo stavali, zarobili by viac než tým, že by sa po ňom prešli,'' otvorene priznáva Saša Jány.

 „Je to veľmi smutný fakt slovenského módneho priemyslu, sám priemysel devalvuje hodnotu modelky, ale aj návrhára a podobne. Je veľká škoda, že model musí uspieť von,'' opisuje ďalej situáciu riaditeľ prestížnej agentúry, ktorý už dlhé roky apeluje na stavanie kariér v zahraničí. 

FEMINITY TV: Pozrite si, ako vyzeralo backstage Schwarzkopf Elite Model Look 2021

 

 

Prečítajte si: VIDEO: Schwarzkopf Elite Model Look: Ako vyzerali prípravy na najprestížnejší modelingový večer v Česku a Slovensku?

Doba sa zmenila 

Napriek tomu, že niektoré modelky aj z elitnej agentúry pod vedením Jányho mali obrovské šťastie a dokázali sa presadiť takmer zo dňa na deň, riaditeľ pripomína, že to nie je stále pravidlom, práve naopak. Mnohým mladým ľuďom chýba podľa jeho slov trpezlivosť, čo je najmä v dnešnej dobe, ktorá útŕžila pandémiu, obrovská chyba. Celý proces sa v modelingovom svete o čosi spomalil. 

Častokrát sa predtým, než sa objavia na titulných stránkach tých najznámejších magazínov a na mólach prestížnych značiek, musia prebiť konkurenciou, čakaním či rôznymi kastingami. Tento proces neobchádza žiadneho modela, no napriek tomu si to mnoho mladých ľudí neuvedomuje.

VIDEO: Saša Jány prezradil, čo všetko musí spĺňať a mať model, ktorý chce byť úspešným v zahraničí

V prípade úspechu však čakajú nové tváre možnosti, o akých sa im ani nesnívalo. „Najčastejšie ich vysielame do Ázie, konkrétne Soulu a Tokia. Sú to krátkodobé pobyty, je to jednoduchšie. Úspešnejší sa dostanú do Londýna, Milána, Paríža a tí najlepší do New Yorku, kde je vrchol modelingu,'' vysvetľuje ďalej Saša Jány.

V týchto prípadoch zarába model oveľa viac, než v priemernej práci. Drina, ktorá rozhodne stojí za to, sa však podľa jeho slov vyplatí. 

Neprehliadnite: Schwarzkopf Elite Model Look pozná svojich víťazov: Nová generácia modelov, ktorí mieria do sveta!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe