Presunúť na hlavný obsah

Najikonickejšie tenisky, ktoré sa vám zídu v šatníku: Nosili sa pred rokmi a dnes sú ešte o čosi štýlovejšie

Móda

Fashion tenisky, ktoré sa stali akousi ultimátnou klasikou. Ich dizajn je večný a vedela to už princezná Diana, priekopníčka štýlu 80. a 90. rokov. Módna ikona.

O tom, že princezná Diana bola skutočnou módnou ikonou svedčia zábery z civilu. Na svoju dobu bola odvážna a zároveň veľmi prispôsobivá. Jej stylingy vždy odrážali danú spoločenskú udalosť. Výnimkou neboli ani univerzitné mikiny, cyklistické šortky a tenisky. Práve jej looky sú dodnes akousi predlohou pri tvorbe stylingov s teniskami. 

Inšpirujte sa: Športové stylingy, ktoré sú IN: Módne trendy ovládli tenisky, ktoré si s týmito outfitmi zamilujete

Tie nestarnúce modely majú v každom období nový rozmer a každá generácia je svojská a do nej vnesie niečo svoje. V tom najlepšom prípade osobnosť.

Najikonickejší model History Class

Najikonickejší model New Balance 574 History Class sa v súčasnosti vracia do histórie do roku 1984. Farebné kombinácie sa tak zúžili na farby typické pre toto obdobie známej značky, ktorá si vďaka zapamätateľnému dizajnu vydobyla miesto medzi teniskami v popredných priečkach. Zo skúsenosti vieme, že patria medzi najpohodlnejšie tenisky vôbec a nie sú tak len imidžovou záležitosťou.

Vans Old Skool, klasika, ktorá nesmie chýbať v šatníku

Milovníci street stylu a vplyvu skateboardingu do módy nedajú dopustiť na ikonický model stelesňujúci večnú klasiku. Presne také sú Old Skool Vansy, ktoré v ich klasickej čierno-bielej podobe zapadnú k akémukoľvek outfitu. Hailey Bieber je priekopníčkou tohto štýlu v rámci novej generácie a patrí medzi najvplyvnejšie ženy, čo sa streetovej módy týka.

Neprehliadnite: VIDEO: Športové stylingy na hodinu pilatesu: V čom chodia oblečené najkrajšie ženy sveta, keď idú cvičiť?

Basketbalový model z neskorých 80.rokov

Zviditeľnili ich najmä IT girls na Instagrame a vniesli im nový život. Reč je o teniskách, pre ktoré je typický návrat do 80. rokov. Škandinávske influencerky si ich zamilovali natoľko, že s nimi prišli ešte pred časmi poznačenými pandémiou a boli zase, ako to už býva u nich zvykom, o krok vpred.

Najnovší model päťstopäťdesiatok je vyrobený z bielej štiepanej kože, dodatočne perforovaný na bočnej strane. Predná časť zvršku je zhotovená zo svetlo-šedého semišu. Celok skrášľujú farebné detaily na jazyku a zadnom prúžku. Rovnakú farbu nájdete aj na bokoch a zadnej časti s logom a s označením 550, takisto na podošve a stabilizačnej časti obuvi. Biela vnútorná podrážka dáva modelu vintage šmrnc. Na českom a slovenskom trhu sa tento model objaví vo fialovej (Sees purple) farbe.

Basketbalový model z neskorých 80.rokov bol vytvorený s úctou k profesionálnym basketbalovým a streetbalovým hráčom, ktorí mali určite veľký vplyv na budúce generácie majstrovských hráčov basketbalu a streetbalu. Model 550 má základ v trochu už zabudnutom kultovom basketbalovom modele z roku 1989 - New Balance P550 Basketball Oxford. Jeho tvar bol vizuálne osviežený pred rokom (október 2020) Teddym Santisom a predvedený v štyroch limitovaných farebných verziách v rámci exkluzívnej kolaborácie s Aimé Leonom Dorem. Odvtedy sa pravidelne táto obuv objavuje už v nelimitovaných verziách, avšak pochádzajú z pôvodného projektu od ALD.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe