Presunúť na hlavný obsah

Najlepší sex vášho života? V tejto životnej fáze ho zažijete

Partnerské vzťahy

Hovorí sa, že na kvalitu sexu, má v značnej miere vplyv aj vek. No nemusí to byť pravidlo. Pozrite sa spolu s nami, v ktorej životnej fáze, si ho naozaj užijete. Odborníci v tom totiž majú jasno.

Na kvalitu sexu majú vplyv veci, ktoré ste možno ignorovali

Ak ste si mysleli, že najlepší sex svojho života, už máte za sebou a radí sa tam divoká noc, ktorú ste prežili okolo 20 - tky, zrejme sa mýlite. Áno, v určitom smere zohráva úlohu aj vek, no až ten kedy už máte sfúknutých sviečok na torte, predsa len o niečo viac. Samotní odborníci sa zhodujú v tom, že vekom sa naše skúsenosti zlepšujú a má to skrátka vplyv, na sexuálne prežívanie a to je nepopierateľné.

Prečítajte si: 5 základných P dnešných mužov: Ktoré potreby musia mať vždy naplnené?

Najmä pre ženy sú starší muži, oveľa atraktívnejší, pretože sú väčšinou oveľa zrelší, stabilnejší, spoľahlivejší. Možno aj povedať, že berú život o niečo vážnejšie a s väčším rešpektom a pokoru.  Potrpia na kvalitu, už sa neuspokoja s priemerom. A my ženy to veľmi intenzívne vnímame. To sa samozrejme premieta aj do sexuálnej oblasti. Samotný sex už nevnímajú cez kvantitu, ale preferujú kvalitu. Vedia, čo sa ženám páči a skutočne je pre nich dôležitý partnerkin pôžitok. Milovanie vnímajú ako potešenie, nie ako fyzickú potrebu. 

"Je to pravda. Človek má iný pohľad na sex v 20 - tke, 30 - tke, 40 - tke, či v 50 - tke. Vekom spoznávame svoje telo, učíme sa ho vnímať a aj od toho sa odvíja naše sexuálne poznanie a prežívanie. Je to úplne prirodzené. To čo prežívame pri prvých skúsenostiach je neporovnateľné s tými, ktoré získavame vekom. A to vo všetkých oblastiach. Menia sa aj naše emócie a práve tie sex, ako taký, ovplyvňujú," vysvetľuje MUDr. Ivan Šedivý.

Podľa odborníkov, vrámci štúdií platí, že najlepší sex prežívame v období okolo 35-38 rokov, čo sa týka mužov, nakoľko vtedy majú svoje ego a sebavedomie na najvyššej priečke.

Pritom ženy si to najviac užijú okolo 46 - tky. Nič už ich v podvedomí nenarúša, majú uprataný kariérny život, deti sú zväčša odrastené, spoločensky sú na tom dobre. Preto sa konečne dokážu uvoľnit a odviazať aj v tomto smere. 

Má podľa Vás, vek vplyv na kvalitu sexu?

spolu hlasovalo 539 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe