Presunúť na hlavný obsah

Evolúcia elegantných blúzok: Aké sa nosili pred 50 rokmi a po akých môžete siahnuť aj dnes?

Móda

Blúzka je prvok, ktorý je tu s nami už viac ako niekoľko generácií. No a v tejto oblasti sa toho zase až tak veľa nezmenilo. Pozrite sa spolu s nami, čo bolo trendom kedysi a rovnako je to tak aj dnes.

Coco Chanel spôsobila doslova ošiaľ, veľmi jednoduchým modelom

Blúzka je rozhodne najuniverzálnejším kúskom v ženskom šatníku. Začala to v 50. rokoch Coco Chanel, keď spôsobila doslova ošiaľ veľmi jednoduchým modelom - bielou hodvábnou blúzkou, ktorá sa stala súčasťou ženského obleku. 

Je síce pravda, že v závislosti od módnych trendov, prešli aj samotné blúzky zmenami - menili sa textúry, látky, materiály, vzory, zdobenia, no podstata tohto štýlu je zachovaná rovnako, ako to bolo 50 rokov dozadu.

Inšpirujte sa: Športové stylingy, ktoré sú IN: Módne trendy ovládli tenisky, ktoré si s týmito outfitmi zamilujete

A takisto aj pravidlo, že takýto kúsok by mala mať v šatníku každá žena. Úplne základným je pánska košeľa a hneď po nej klasiká hodvábna či saténová blúzka, ktorá vyzdvihuje ženskosť a podčiarkuje symbol jemnosti. Je len na vás, či siahnete po V- éčkovom výstrihu, alebo zvolíte niečo s riasením. Nežné, elegantné a funkčné v každom ročnom období. 

Pravidlá nosenia a kombinácií

Práve pri takýchto kúskoch by ste mali byť najmä pri výbere materiálov oveľa dôslednejšie ako pri čomkoľvek inom. Vrchná časť outfitu je práve tá, ktorá na seba okamžite púta pozornosť. Na to netreba zabúdať.

Voľte látky, ktoré sú príjemné na nosenie, pôsobia už na prvý pohľad luxusne a dodajú vám tak eleganciu v každom ohľade.

Aj pri tomto kúsku však patria určité pravidlá, ktorých sa treba držať. Napríklad dlhé blúzky s výstrihom do V, v štýle šiat nad kolená sú vhodné pre nízke ženy.

Neprehliadnite: VIDEO: Športové stylingy na hodinu pilatesu: V čom chodia oblečené najkrajšie ženy sveta, keď idú cvičiť?

Tie, ktoré sú obdarené kyprejšími bokmi, by mali siahnuť po verzii s riasenými rukávmi, ženy s menším poprsím by mali zase uprednostniť lemovanie v oblasti hrudníka.

Rovnako by ste mali myslieť na to, že keď je samotná blúzka voľnejšia, ideálne je kombinovať ju so subtílnejšou spodnou časťou a naopak. Predídete tak tomu, že by ste si zbytočne pridávali opticky kilá navyše.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe