Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Popri kariére stihla vyštudovať vysokú školu a začať biznis. Modelka Barbora Brušková dokazuje, že všetko je možné

Modeling

V spojitosti s modelkami panuje mnoho chýrov - ako to, že modelky sú len pekné tváričky či chodiace vešiaky. To, že to už dávno nie je pravda, dokazuje mnoho vzdelaných a ambicióznych krások, ktoré sa dokážu presadiť aj inde, než na móle. U nás je toho dôkazom napríklad Barbora Brušková, víťazka Schwarzkopf Elite Model Look 2011.

Barbora Brušková, modelka z prestížnej agentúry Elite Model Look, má síce len 25 rokov, no za sebou už pomerne veľa. V modelingovom svete ju stretáva úspech za úspechom - a pôvabná Slovenka sa tak dostala nielen do povedomia u nás doma, ale aj v zahraničí. Naskytlo sa jej totiž hneď niekoľko obrovských príležitostí, ktoré Barbora patrične využila. Prehliadka pre Mercedes-Benz Madrid Fashion Week, spolupráca s Johnom Gallianom, ktorý ju považoval za múzu či titulky magazínov Vogue, Elle a Harper's Bazaar - to je len zlomok kariéry úspešnej slovenskej modelky. 

Pozadu s úspechmi na tom nie je ani vo svojom osobnom živote. Už je to nejaký ten rok, čo podniká s vlastnou značkou STROOI, ktorá pomáha našej planéte. Zameriava sa totiž na distribúcii špeciálnych slamených slamiek. 

„Čítam rôzne štúdie o efektívnejšom využívaní zdrojov, udržateľnosti, a tak som vedela, že plastové slamky a celkovo aj jednorazové plasty budú v celej Európskej únii zakázané od roku 2021. Myšlienka alternatívnych slamených slamiek prišla ako super nápad. Sú to síce „len“ slamky, ale ide o tretí najčastejší odpad na pláži a v moriach,'' prezradila v rozhovore pre Feminity na margo témy podnikania. 

Prečítajte si: VIDEO: Riaditeľ Schwarkopf Elite Model Look Saša Jány: Model dokáže zarábať rozprávkové peniaze vďaka týmto atribútom

Život študentky a modelky

To však nie je jediná vec, ktorá sa Barbore podarilo popri náročnej práci modelky zvládnuť. Pred rokom totiž úspešne ukončila štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave, kde získala titul inžiniera. Aj keď to nebolo stále najľahšie, dnes je modelka dôkazom toho, že stereotypy o nevzdelaní či intelekte modeliek sa nezakladajú na pravde. 

„Myslím si, že keď sa chce, tak sa dá vždy. Agentúra Elite Model Look mi veľmi pomáhala, a tak som mohla ukončiť šesťročné inžinierske štúdium. Dá sa v týchto prípadoch prispôsobiť aj cestovanie, že človek nemusí stále chodiť hore dole a môže chvíľu ostať aj doma,'' uviedla Barbora najmä pre všetky záujemkyne, ktoré majú obavy, či sa svet vzdelávania dokáže spojiť s vyťaženým harmonogramom modelky. 

FEMNITY TV: Celý rozhovor s Barborou Bruškovou, víťazkou Schwarzkopf Elite Model Look 2011

 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe