Presunúť na hlavný obsah

Dohodli sme sa s partnerom na polyamorii: Môže láska bez hraníc, fungovať v praxi?

Partnerské vzťahy

Vedeli by ste si predstaviť vzťah, kedy by ste s partnerom nemali vôbec žiadne hranice? Že by ste si obaja mohli robiť čo chcete? Randenie s viacerými mužmi, či ženami je pre polyamoriu úplne normálne.

Partneri v polyamornom vzťahu sú často viac otvorení a lepší v komunikácii medzi sebou, viac si dôverujú a nemajú žiaden dôvod sa podvádzať

Štýl otvorených vzťahov sa stáva čoraz populárnejším a v mnohých generáciách sa k nemu ľudia prikláňajú. Aktuálne je veľmi obľúbená polyamoria, ktorá povoľuje prežívať viacero vzťahov súčasne.  To znamená, že nemáte iba jedného partnera, ale viacerých. A oni to samozrejme vedia a akceptujú.

Základom polyamorie je, že nikto vo vzťahu nemá trpieť. Tieto páry vraj nepoznajú žiarlivosť a robia si to, čo chcú a s kým chcú. Skrátka im tento model vyhovuje a sú mu naklonení.     

Neprehliadnite: Odhaľte, aký kvalitný je vzťah s vašou polovičkou: Stačí odpovedať na túto otázku a zistíte, na čom ste

Ľudia v polyamornom vzťahu sú často viac otvorení a lepší v komunikácii medzi sebou, viac si dôverujú a nemajú dôvod sa podvádzať. Všetko vlastne robia s "požehnaním" partnera. V takomto vzťahu žije aj Simona šesť rokov a jeho fungovanie si nedokáže vynachváliť. 

"Začalo to celkom nevinne, obyčajnou poznámkou pri večeri s kamošmi, kedy sme sa podpichovali a môj muž hovorí - pokojne si vymeňme na mesiac partnerky. No a my sme sa toho všetci štyria chytili. Áno, nasledujúca otázka by od vás zrejme bola, či spávam s najlepším kamošom môjho muža a on to berie. Je to tak. A okrem neho som aktuálne vo vzťahu aj so svojim kolegom z práce. Niekomu sa to môže zdať nemorálne, neetické, ale podľa mňa je to stále lepšia cesta, ako keď sa ľudia podvádzajú "neoficiálne"."

"Paradoxne, milenecké pomery je naša spoločnosť skôr ochotná akcetovať ako to, ak niekto povie nahlas, že má viac oficiálnych partnerov. Sama tomu však nerozumiem."

Simona aktuálne žije so svojim mužom, keď je na služobných cestách trávi čas u ich spoločného priateľa a trikrát do mesiaca chodí na víkend kolegovi z práce, ktorý má apartmán v Rakúsku.

Odborníci tvrdia, že polyamoria ako taká je bežná už od praveku. Vtedy mal muž viacero žien. Rovnako to bolo aj v časoch starovekého Ríma a Grécka. Stredovekom však skončila. A dnes ju tu máme opäť.

Čítajte tiež: Všetci ju chceli do postele, ja som s ňou strávil noc: Ráno ma čakal totálny šok, toto by mi nezávidel žiadny muž

Polyamorný vzťah je v našej spoločnosti však stále akési tabu, no ľudia, ktorí ho skúsili sú väčšinou nadšení. Učí vraj asertivite, otvorenej komunikácii, tolerancii a máte nárok stále skúšať nové sexuálne dobrodružstvá. To, či je to dobré alebo nie, je uhol pohľadu. Jedno je isté, každý sme iný a máme právo nájsť svoje šťastie, vlastným spôsobom.  

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe