Presunúť na hlavný obsah

Vitamíny instatnou formou sľubujú okamžitý boost. Dodajte si ich do organizmu cez žilu

Lifestyle

Jeseň so sebou prináša hneď niekoľko zmien - a to nielen v počasí. Organizmus väčšiny z nás je kvôli chladnejšiemu počasiu oslabený, vlasy, nechty a pokožka o čosi slabšie. Čo sa s tým dá robiť, aby sme výsledok videli okamžite?

Infúzna terapia ako prevencia proti starnutiu

Jedna z najpopulárnejších procedúr pozostáva z aplikovania farmakologických účinných látok akými sú vitamíny, antioxidanty či minerály, priamo prostredníctvom infúzie - teda žily. Spomínane látky sa tak do tela dostanú nielenže okamžite, ale zároveň sú niekoľkonásobne účinnejšie, nakoľko sa nestretávajú s obmedzením tráviaceho traktu. Ak by ste súbor vitamínov, ktoré po prvotnom vyšetrení ''vyberie'' individuálne na mieru lekár, prijali pomocou stravy, väčšina z nich by sa vytratila práve pomocou spracovania v tele.

Okrem správneho fungovania tela, ktoré dokáže infúzna terapia sľúbiť, prispieva procedúra hneď ku niekoľkým pozitívnym účinkom. Najvýraznejším je nepochybne uchovanie mladosti kvôli dostatočnej dávke minerálov, no zanedbateľnou rozhodne nie je ani zvýšený sexuálny apetít, pomáhanie udržania psychickej hladiny či detoxikácia a následne posilnenie organizmu.

Vitamín C ako pomocník pri únave 

S jeseňou na mnohých z nás prichádza ťažko prekonateľná únava, s ktorou sa pasujeme nielen ráno, ale bohužiaľ často aj počas pracovných dní. Nedostatok vitamínu C mnohí z nás riešia práve stravou, no faktom je, že kým uvidíme prvé výsledky, trvá to zopár týždňov. Instantné podanie tohto vitamínu podobne ako infúzna terapia sľubuje nástup účinkov okamžite. 

Povestné céčko pomáha nielen pri únave, ale aj pri hojení rán, fyzickej záťaži či dokonca prvým vráskam. Výsledky aplikovania žilou sú dokázané odborníkmi, ktorí tento zákrok odporúčajú najmä ľuďom s chronickými ochoreniami či osobám, ktoré denno denne vyvíjajú veľkú fyzickú záťaž. 

Imunostimulácia proti stresu

Jeden z o trochu menej známych zákrokov je povinnou jazdou najmä v chladnejších mesiacoch. V prvom rade totiž pôsobí blahodárne na náš organizmus, budovanie imunity - a ako prevencia voči vírusovým ochoreniam, ktoré v daždivom období číhajú na každom rohu. Revitalizačné infúzie obsahujú celý rad látok -  napríklad  mangán, železo, zinok, selén,  horčík, kyselinu panthotenovú i listovou, a tiež malé dávky niektorých hormónov. Z vitamínov sa jedná predovšetkým o vitamín C. 

Neprehliadnite: Vitamíny, ktoré vám pomôžu udržať si mladosť. Z akých potravín ich môžete čerpať?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe