Presunúť na hlavný obsah

Prechádzka ako cesta ku štíhlej postave: Koľko krokov denne musíte prejsť, aby ste začali spaľovať tuk?

Chudnutie a diéty

Odborníci sa zhodujú v tom, že kvalitná prechádzka má na chudnutie rovnaký vplyv ako cvičenie vo fitku. Koľko však denne musíte prejsť, aby sa to prejavilo?

Pokiaľ sa aj vy snažíte schudnúť no príliš sa vám nedarí, možno pre vás máme riešenie. Najmä pre tie, ktoré potenie vo fitku veľmi nemusia, určite. Vedeli ste, že aj aktívnou prechádzkou v tempe, dokážete spáliť veľké množstvo kalórií a zbaviť sa tuku, rovnako rýchlo ako keď sa venujete silovému tréningu? Samozrejme všetko sa prejaví na iných partiách tela, no pokiaľ je vaším cieľom úbytok na váhe, zbavenie sa tukových vankúšikov, rýchla prechádzka je pre vás ideálnou voľbou. 

Formujete vnútornú stranu stehien, zadok, brucho, ale aj ruky

Vo všeobecnosti je chôdza náš najprirodzenejší pohyb a jej benefity pre zdravie sú nepopierateľné. Budujete si imunitu, vyvetráte si hlavu, prídete na iné myšlienky a okrem toho formujete aj svoju postavu v podstate nenútením spôsobom.

Keď chcete chudnúť, dôležité je nielen množstvo, ale aj kvalita krokov. Ideálne je začať tempom, pri ktorom sa vám prirodzene zvýši tep. Vtedy sa totiž začínajú spaľovať kalórie. Vhodné je nastaviť si denné minimum krokov na 7000. Čo sa týka tepu, ten by sa mal pohybovať rozmedzí 100-120 úderov za minútu.

Všetko treba samozrejme prispôsobiť svojmu veku a zdravotnému stavu. Netreba si na úvod dať vysoký cieľ, ktorý po troch dňoch vzdáte. Radšej pomalými krokmi zvyšujte dĺžku, či intenzitu tempa chôdze. 

Týmto spôsobom si formujete vnútornú stranu stehien, zadok, brucho, ale aj ruky. Je to taký ideálny tréning pre celé telo. Zároveň ak trpíte celulitídou, je veľmi pravdepodobné, že sa vám ju podarí výrazne eliminovať. 

Neprehliadnite: Pre nohy ako z magazínu sa nemusíte zodrieť v posilňovni: Vyskúšajte túto kombináciu troch cvičení

Pravidlá aktívnej prechádzky:

  • Začnite zľahka, postupne zvyšujte samotné trvanie na vyššiu úroveň.
  • 7000 krokov denne pri tepe 120 úderov za minútu predstavuje ideálnu rovnicu
  • Ak nemôžete kráčať denne, vyhraďte si čas minimálne 4-krát týždenne.
  • Vyhnite sa chôdzi 1 až 1,5 hodiny po jedle.
  • Sledujte si polohu, v ktorej kráčate.
  • Telo a ramená by mali byť  vždy a za každých okolností vystreté a brucho vtiahnuté.

Prečítajte si: Najväčší spaľovač tukov: Tréningový plán pre ženy na stratu hmotnosti, ktorý zostavil fitness tréner

Uprednostňujete skôr aktívne prechádzky alebo cvičenie vo fitku?

spolu hlasovalo 502 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe