Presunúť na hlavný obsah

Keď sa láska zmení na nenávisť. Bývalý partner mi zo života spravil peklo, aj keď sa so mnou rozišiel on

Partnerské vzťahy

Zo začiatku je to stále láska ako hrom - a aj keď partneri zvyknú sľubovať, že by za žiadnych okolností tomu druhému neublížili, nie stále to dodržia...

S Marekom sme sa spoznali po skončení mojej strednej školy. Nakoľko išlo o moju prvú lásku už od začiatku som si náš vzťah idealizovala. Až teraz však vidím, že bol od začiatku odsúdený na zánik, nakoľko sa Marek ku mne nesprával s úctou a dalo by sa povedať, že som mu slúžila len ako vyplnenie času počas toho, ako bol doma. 

Po absolvovaní jeho bakalárskeho titulu dostal totiž ponuku pracovať v zahraničí, ktorú s radosťou prijal. Ja som vtedy nastupovala na vysokú školu a nemala záujem o žiaden párty život - bola som totiž celým srdcom zamilovaná do svojho priateľa. Marek mi samozrejme vravel, že aj on mňa miluje, že som preňho jediná, no správal sa opačne. Volať mi mohol len on, ak som mu nebodaj nečakane napísala a bol vo svojej práci, zvykol sa nahnevať a na pár dní so mnou prerušiť kontakt. Domov chodil raz za mesiac, aj to na predĺžený víkend. Ten čas chcel tráviť najmä doma so mnou, v spoločnosti jeho priateľov sme sa ani raz neukázali ako pár...

Vysvetľovala som si to rôzne. Stres, introvertná povaha, moje zlé správanie - všetko bolo dôvodom divného chovania Mareka. Samozrejme všetko okrem jeho toxického správania. Po dvoch rokoch mi však tieto veci začali prekážať čoraz viac a začala som sa s ním hádať. To jedného dňa nevydržal a paradoxne to bol on, kto sa so mnou rozišiel. Bola som zničená, no nečakala som to, čo ešte len príde.

Prečítajte si: S manželom sme prekonali neveru. Pomohlo nám zvláštne pravidlo, ktoré okolie príliš nechápe

Krutá pomsta

Prvé mesiace som bola ako bez života, no už približne po polroku som pochopila, že išlo vlastne o najlepšiu možnú vec, aká sa mi stala. Aj keď som v očiach stále videla Mareka zidealizovaného, súhlasila som so slepým rande, ktoré mi vybavila najlepšia kamarátka. S Jurajom sme si ihneď padli do oka, no všetko išlo inak - prirodzene, bez toho, aby som mala potrebu domýšľať si, staral sa o mňa, dobýjal ma... pravý opak toho, čo som zažívala pri Marekovi. Po približne troch mesiacoch sme sa stali oficiálne párom. Čo však čert nechcel - jeden z najlepších kamarátov Juraja bol Marekov bývalý spolužiak. Informácia o tom, že som šťastná, sa k nemu dostala. 

Z ničoho nič mi začal volať a dožadovať sa spoločného rozhovoru. Keď som odmietala, vynadal mi a začal vypisovať - a to až tak, že som si jeho číslo musela bloknúť. To ho však nezastavilo a začal vypisovať z iných čísel. V tom čase mi na sociálnych sieťach začali chodiť súkromné správy od neznámych profilov, ktoré tvrdili, že Juraj ma podvádza. Vedela som, že je za tým on.

Všetko sa to zhoršilo, keď ma začal čakať po práci. „Zničila si náš vzťah a teraz už aj mne život. Aby som nezničil teda ja Jurkovi jeho tváričku,'' kričal po mne zatiaľ čo som vychádzala z budovy, v ktorej pracujem. Bála som sa a zároveň ma premkýnal pocit trápnosti. Vyhrážal sa mi, že zverejní naše chúlostivé fotografie zo spálne - aj keď som vedela, že žiadne neexistujú. Mojim rodičom napísal list o tom, aká som prelietavá a ako som si ho nevážila...

Zašlo to až tak ďaleko, že sme zašli s Jurajom na políciu, ktorá si ho predvolala. Situácia sa na chvíľu ukľudnila, no do dnešného dňa mi z času na čas príde úzkostlivo. Sociálne siete som si zrušila, telefónne číslo zmenila, no obávam sa, že agresia, ktorá ostala v mojom ex, nezmizne tak ľahko.

Neprehliadnite: Myslela som si, že ma miluje. Potom som sa však dozvedela niečo, čo ma zlomilo

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe