Presunúť na hlavný obsah

Pretvárať partnera na obraz, ktorý nám vyhovuje, nemá význam: Ak chcete byť v živote spokojná, držte sa týchto 3 zásad

Partnerské vzťahy

Tejto chyby sa dopúšťajú mnohé z nás. Túžime po dokonalom partnerovi a ak svojho pána Božského stretneme, odrazu sa ho malými krokmi snažíme pretvoriť podľa svojich predstáv. Keď však chcete byť vo vzťahu šťastná, prestaňte s tým a držte sa troch zásad.

Zrejme všetky sme zažili tento scenár. Túžime po láskavom, milujúcom partnerovi, dlho ho hľadáme a keď sa nám to konečne podarí, vo vzťahu sme usadené, začneme riešiť jeho nedostatky. Ako keby sme zabúdali na to, čo nás k nemu ťahalo a čo sme na ňom obdivovali. Odrazu vidíme chyby a snažíme sa ho pretvoriť na niekoho, kto bude v naši očiach dokonalý.

Neprehliadnite: Neustále narážam pri hľadaní toho pravého na ženatých mužov: Dôvody, prečo majú milenky, dostali aj mňa

A to je problém. Býva to totiž aj hlavná príčina toho, prečo od nás muži odchádzajú. Pokiaľ sa chcete tomuto vyhnúť, mali by ste si osvojiť zásady, ktoré urobia nielen váš vzťah, ale aj život harmonickým a šťastným. 

1. Rešpektujte jeho vlastný priestor

Hoci sa vám to na prvý pohľad môže zdať ako banalita je to mimoriadne dôležité. Každý človek potrebuje vlastný priestor a slobodu v určitom zmysle. Prestaňte mu vždy volať, keď mešká 15 minút z práce, neuháňajte ho, ak je na pive s kamošmi a tobôž zabudnite na to, že by ste išli s ním.

Myslite na to, že aj keď vás miluje, skrátka potrebuje čas pre seba. Ak chcete aby váš vzťah napredoval je to mimoriadne dôležité. 

2. Nesnažte sa všetko robiť spoločne

Áno, sú páry, ktoré sú nastavené robiť všetko spoločne, no z dlhodobého hľadiska to väčšinou nie je dobre fungujúci model. Nájdite si niečo, čo budete mať len sama pre seba. Chvíľu, kedy zabudnete na svoju polovičku a riešite len vlastné potreby. Je jedno, či to bude hodinka meditácie denne, jóga, ranný beh alebo maľovanie. Dôležité je mať aj hobby, ktoré napĺňa vás ako jednotlivca, nie ako pár.

Otvára to týmpádom medzi vami ďalší komunikačný kanál a to je pre zväzok naozaj prínosné.

3. Dávajte mu najavo čo cítite

Ak partnerovi neustále prejavujete lásku a je to pre vás prirodzené, je to v poriadku. Zväčša je však problém, že očakávate od neho to isté. A máloktorý muž, to dokáže vrátiť v rovnakej miere ako to dostáva. Prestaňte ho meniť na svoj obraz, vnímajte a berte ho takého aký je. Prejavujte mu city v miere, ktorá je pre vás normálna a ono sa vám to v tom najlepšom určite vráti. 

Prečítajte si: Keď sa láska zmení na peklo. Toxický vzťah spočíva podľa odborníkov v troch znakoch

To najhoršie čo môžete urobiť je snažiť sa zásadne zmeniť jeho charakter. To je skrátka aspekt, ktorý inak ako rozpadom vzťahu skončiť nemôže. A je fajn si to čo najskôr uvedomiť. 

Snažíte sa partnera, meniť podľa svojich predstáv?

spolu hlasovalo 86 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe