Presunúť na hlavný obsah

Beauty tipy Diany Kačurovej pre krásnu pleť: Na toto by ste sa počas jesene mali zamerať

Slovenské celebrity

Nádherná finalistka Miss Universe SR z roku 2013, modelka a odborníčka v beauty oblasti, skin therapist, Diana Kačurová, vyzerá už roky neuveriteľne. Má pleť bábiky a preto sme sa jej opýtali na jej overené skrášľovacie triky, ktoré fungujú.

Dianka, ty sama pracuješ v oblasti beauty ako skin therapist, aké ošetrenia sú podľa teba, v jesennom období pre pleť najdôležitejšie? 

V jesennom období je veľmi vhodným ošetrením chemický peeling. U nás v salóne DNJ DNA používame metabolický peeling, ktorý obsahuje komplex výživných, aktívne účinných látok ako retinol, peptidy, AHA kyseliny, antioxidanty a podobne, ktoré zvyšujú metabolizmus pokožky a tým sa naštartuje jej samoregulačná schopnosť. Je vhodný pre všetky typy pleti - pre mastnú, pre zrelú pleť, ktorá potrebuje omladenie, pleť poškodenú slnkom a hyperpigmentácie, pre pokožku, ktorá je mdlá a bez života. 

Neprehliadnite: Kvetiareň si vás získa na prvý pohľad: Dve mladé baby priniesli na Slovensko úplne nový koncept, je skutočne jedinečný

Tiež je vhodným ošetrením aj mezoterapia, kde sa dermapenom zapracujú do pleti mezoterapeutické séra, ktoré obsahujú komplex vitamínov, kyselinu hyalurónovú, aminokyseliny a rastové faktory. Výsledkom je hydratovaná, prekrvená pokožka, zjemnené vrásky a zlepšenie elasticity. Tiež aj odstránenie hyperpigmentácie. Ideálne sú 3-4 opakovania v rozmedzí 3 týždňov. 
 
A taktiež aj diamantová mikrodermabrázia - je to mechanický peeling, jemné obrúsenie najvrchnejšej vrstvy pokožky a stimulácia a obnova hlbšej vsrty kože.

Na ktoré procedúry, ty sama nedáš dopustiť? 

Ja osobne nedám dopustiť na metabolický peeling, momentálne tiež podstupujem kúru 4 ošetrení, ktorými riešim v mojom prípade, hlavne pigmentácie. Bojujem s nimi vždy po letnej sezóne. Odporúčam ho každej mojej klientke je to naozajstný zázrak. Už po prvom ošetrení je pleť vyhladená, rozžiarená, pôsobí zdravo a čisto. 

Akých chýb sa ženy najčastejšie, v starostlivosti o pleť dopúšťajú? 

Myslím si že dnešné ženy sú už v starosltivoti o pleť velmi vzdelané, zaujímajú sa o to,čo je pre ne najlepšie, čo im robí dobre, pýtajú sa na účinné látky v produktoch. Veď každá z nás si chce udržať mladú a žiarivú pleť, bez radikálnych zákrokov, čo najdlhšie. Väčšina z nich vie, že základom je pleť odlíčiť a vyčistiť. 

Ideálne je, pokiaľ žena nevie ako sa správne starať o pleť, aký typ pleti má, aby navštívila salón, kde jej priamo podľa jej potrieb a možností poradia.

Avšak dvoch najčastejších chýb, ktorých sa ženy stále dopúšťajú sú - "domáce vytláčanie" kedy si len zbytočne vyrobia zápal, alebo chrastičky, ktorých sa potom zbavujú ovela dlhšie. A tiež nedostatočný príjem vody - pokožka je vtedy viditeľne mdlá, dehydrovaná, šedá, bez života. 

Ako vyzerá tvoja bežná denná beuty rutina? Na ktoré produkty nedáš dopustiť? 

Moja bežná denná beauty rutina je v podstate ráno aj večer rovnaká, s tým že samozrejme večer, odstránim všetky zvyšky make upu, to je pre mňa základ. Napriek tomu, že mi rukami prešlo už veľa rôznych kozmetických značiek, ja nedám dopustiť už roky na Bioderma Sébium. Používam gél pre zmiešanú pleť a micerálnu vodu. Momentálne používam dve séra - kyselinu hyalurónovu a bieliace sérum na pigmentácie od značky Cosmedix. Celoročne je u mňa nevyhnutnosť krém s SPF faktorom, za mňa je najlepší od Institut Esthederm Photo Reverse. 

Čítajte tiež: Barbora vytvára z kvetín doslova umenie. Jej štýlové kvetinárstvo Flower Therapy podporuje lokálnych pestovateľov

Tomu sa snažím učiť aj všetky moje klientky, že slnečná ochrana je dôležitá nie len v lete, ale počas celého roka. Na noc používam hydratačný krém a všetky produkty nanášam nielen na tvár ale aj krk a dekolt na čo veľa žien zabúda. A k mojej bežnej dennej rutine nikdy nechýba ranná prechádzka na čerstvom vzduchu a pohár čistej vody.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe