Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Ples v opere 2020 a silná konkurencia na kráľovnú: Gáboríková favoritkou, ktorá z dám však môže zamiešať karty?

Slovenské celebrity

V historickej budove Slovenského národného divadla sa v sobotu večer zišli významní hostia, ktorí prišli podporiť dobročinný rozmer jubilejného 20. ročníka Plesu v opere. Aké róby zvolili dámy na najprestížnejšiu udalosť roka?

Po dvadsiaty raz oficiálne otvoril plesovú sezónu na Slovensku dobročinný Ples v opere. Pod strechou historickej budovy SND sa stretlo 300 párov významných hostí z vedy, spoločenského aj hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania a športu. Všetci svojou prítomnosťou podporili charitatívny rozmer podujatia, ktorým je už po tretíkrát podpora a zlepšenie podmienok inkluzívneho vzdelávania detí zdravotným znevýhodnením v slovenských školách. Témou jubilejného 20. ročníka dobročinného Plesu v opere bola LÁSKA.

Pozvánka na najprestížnejšiu udalosť roka sa spoločne s dress codom nesie v znamení najstriktnejších pravidiel dodržiavania „White tie“. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, čo vás zaujíma najviac a to sú róby prítomných dám. Ktorá dáma vás na 20. ročníku dobročinného Plesu v opere očarila najviac a stala sa tak „vašou kráľovnou“?

FEMINITY TV: Príchody významných hostí na Ples v opere 2020 do historickej budovy SND, kde odštartovala plesová sezóna

 

 

 

Ivana Gáborík

Tanečnica Ivana Gáborík mala na Plese v opere 2020 premiéru a zaradila sa tak medzi debutantov. Biela róba pochádza z dielne renomovanej romantickej značky Pronovias. S manželom, hokejistom Mariánom Gáboríkom patria podľa počiatočných ohlasov medzi favoritov tohtoročného plesu. O to viac, že Ivana nosí pod srdcom ich spoločného budúceho potomka a na šťastí to obom len a len pridáva. Dvojica môže pokojne konkurovať aj tým najslávnejším hollywoodskym hviezdam strieborného plátna, čo poviete?

Lucia Hurajová

Herečka Lucia Hurajová sa presne pred rokom stala nielen moderátorkou, ale aj absolútnou kráľovnou Plesu v opere a ohúrila vás, našich čitateľov najviac. Status elegantnej dámy potvrdila aj tento rok a to celkovým stylingom zladeným do posledného detailu. V pastelovej róbe pôsobila ako princezná z rozprávkového bálu.

Lucia Hablovičová

Moderátorka Lucia Hablovičová je múzou módneho návrhára Borisa Hanečku. Ako sám prezradil, je to výhoda, ale aj nevýhoda – vyžaduje si to totiž rovnako veľké nasadenie, aby vždy priniesli niečo nové. Na jubilejný 20. ročník Plesu v opere Boris zvolil pre Luciu netradičnú kombináciu farieb. „Je tam použitá kobaltová modrá, fialová, zelená a celá je to pávio zeleno-fialová. Inšpirácia bola týmto krásnym vtákom a chceli sme, aby ladná silueta vyznela práve v tejto farbe,“ prezradil Boris Hanečka. 

Alena Kobielska

Kostýmová výtvarníčka a scénografka Alena Kobielska po boku svojho manžela, herca Vladimíra Kobielskeho žiarila. Táto pôvabná dáma je v umeleckej móde ako doma a svoju profesiu robí najlepšie ako vie. Vo výbere večerných šiat tentoraz siahla po čiernej, hlbokej ako nočná obloha.

Michaela Kocianová

Slovenská topmodelka Michaela Kocianová z Elite Bratislava dala svoju dôveru návrhárovi Michaelovi Kováčikovi a zažiarila ako hviezda v nežnej snehovo-bielej róbe. V roku 2013 Michaela oslnila práve v bielej róbe od Vivienne Westwood a stala sa kráľovnou Plesu v opere. Podarí sa jej to aj tentokrát?

Zuzana Kanisová

Módna štylistka Zuzana Kanisová vnesie do priestorov historickej budovy Slovenského národného divadla vždy závan parížskej elegancie, ako to vie len ona. Status profesionálnej stylistky potvrdila svojím výberom šiat a to aj napriek tomu, že plesovú róbu vraj vyberala na poslednú chvíľu – prezradil to módny návrhár Fero Mikloško, z ktorého dielne šaty pochádzajú.

Petra Toth

Šperkárka Petra Toth nás vždy prekvapí originalitou a inak tomu nebolo ani počas jej príchodu smerom k historickej budove SND. Ako naznačuje jej róba z dielne návrhárky Jany Pištejovej, aj tentokrát sa odklonila od štýlu ostatných prítomných dám a vystihuje ju jej charakteristický rukopis a láska k tradičnému ľudovému umeniu. 

Beáta Danglová

Manželka herca, režiséra a scenáristu Dana Dangla, Beáta Danglová je známou milovníčkou módy. Na Plese v opere patrí medzi stálych hostí, takže presne vie, ako sa na takúto výnimočnú udalosť roka obliecť. V súkromí však takisto potvrdzuje status vždy veľmi dobre oblečenej ženy. Čo hovoríte na jej šaty?

Dominika Navara Cibulková

Tenisová hviezda Dominika Navara Cibulková zvolila plesovú róbu od Lukáša Kimličku. V bielej farbe nechala vyniknúť svoje tehotenské bruško a spolu s manželom Michalom Navarom neskrývajú radosť z príchodu budúceho potomka. Dominika pôsobila ako dáma a v spoločnosti sa cítila veľmi príjemne, ako prezradila, niektoré momenty pre ňu boli dokonca dojemné.

Diana Kačurová

Bývalá finalistka súťaže krásy Diana Kačurová prišla v spoločnosti slovenského futbalistu Jána Ďuricu. Oficiálne tak potvrdili, že spolu tvoria pár a Diana siahla podobne ako iné dámy, po snehovo bielej plesovej róbe. Šaty boli z dielne návrhárky Emy Klein.

Zlatica Puškárová

Moderátorka Zlatica Puškárová sa premenila na dámu a v honosnej róbe, akú mala na sebe sa cítila sebaisto. Večerná róba na spoločenskú udalosť ako je Ples v opere musí byť dlhá po zem a zakrývať členky, také sú pravidlá. Zlatica všetky kritériá splnila a jej fanúšičky sa tak na nastávajúcu plesovú sezónu môžu inšpirovať. Vo výbere šiat zostala verná Jane Pištejovej.

Monika Hilmerová

Herečka Monika Hilmerová v minulosti prišla v pastelovo ružovej róbe a hoci to vtedy sama netušila, stala sa pre vás kráľovnou. Na 20. ročník Plesu v opere prišla pre zmenu v „baby blue“ odtieni, ktorý pripomína rozjasnenú oblohu. 

Jana Hossová

Manželka hokejistu Mariána Hossu sa taktiež priklonila k dámam, ktoré siahli tento večer po bielej. Toľko bielych rób na Plese v opere ešte nikdy nebolo. Jana sa držala pravidla „v jednoduchosti je krása“ a dobre urobila. Patrila medzi najlepšie oblečené dámy v tejto spoločnosti, šaty pochádzali z rúk návrhára a riaditeľa Miss Slovensko Michaela Kováčika.

Andrea Cocherová

Riaditeľka dobročinného Plesu v opere Andrea Cocherová privítala hostí v honosnej plesovej róbe od Borisa Hanečku, ktorej rukopis si drží už niekoľko rokov po sebe. Do priestorov historickej budovy SND táto kreácia zapadla a garde jej robil manžel Ivan.

Emília Vášáryová 

Moderátorka Plesu v opere 2020, etablovaná herečka činohry SND Emília Vášáryová sa zverila do rúk návrhárovi Borisovi Hanečkovi. Výnimočná udalosť si vyžadovala výnimočný prístup a Boris zvolil odklon od čiernej. V hodvábnych červených zamatových šatách s jemnou trblietkou to pani herečke Vášáryovej skutočne pristalo. „Decentný lesk látky je práve to správne na vyjadrenie všetkých emócií, ktoré sme chceli, aby tieto šaty niesli. Sú špeciálne na mieru a podčiarkujú charakter a krásu tejto výnimočnej dámy. Róba sa šila dva mesiace a celková spotreba materiálu bola 7,5 m,“ prezradil exkluzívne pre Femnity návrhár Boris Hanečka.

Alexandra Gachulincová

Modelka z Elite Bratislava Alexandra Gachulincová je vo výbere šiat dlhodobo verná dizajnérovi Marcelovi Holubcovi. Pri koncipovaní červených asymetrických šiat vychádzal zo svojej poslednej kolekcie Triomphe, ktorej hlavnou ideou boli prekrásne záhrady Versailles a Kráľ Slnka, Ľudovít XIV.

Ingrid Fašiangová

Obľúbený herec Marek Fašiang prišiel na Ples v opere tradične s mamou Ingrid, ktorá je generálnou riaditeľkou Divadla Nová scéna. Dvojica mama a syn si atmosféru tohto výnimočného večera spoločenskej elity užili a spolu si takto zapózovali. 

Jana Pištejová

Módna návrhárka Jana Pištejová má v čase pred Plesom v opere vždy nabité pracovné dni prípravami rób pre svoje klientky. Udalosť, akou je dobročinný ples si však nenechá ujsť a vždy predvedie na sebe niečo zo svojej tvorby. Tentoraz zaujala tmavou róbou s premyslenými detailmi, ktorá bola úplný opak ako pred rokom. Jana je detailistka, to je o nej dobre známe a vidno to aj na jej stylingu.

Kristína Lintnerová

Riaditel Pro-Hokeja a bývalý hokejista Richard Lintner prišiel na Ples v opere v spoločnosti dcéry Kristíny. Mladá slečna zvolila skutočne náddhernú honosnú róbu, ktorú doplnila čelenkou do vlasov. Mimochodom, tento typ čeleniek je horúcim trendom tejto sezóny, vyskúšate?

Barbora Franeková

Misska Barbora Franeková mala na sebe plesvoú róbu z dielne Michaela Kováčika, aktuálneho riaditeľa Miss Slovensko. Čierno-biela róba patrila medzi najkrajšie spomedzi prítomných dám. Barbora nezabudla ani na detail v podobe vlasového šperku, čo tiež ceníme.

Ktorá z dám bola pre vás na 20. ročníku Plesu v opere kráľovnou?

spolu hlasovalo 5139 ľudí