Presunúť na hlavný obsah

Najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťame pri umývaní vlasov: Takto si ničíte korunu krásy

Krása

Ak sa aj vy nedokážete stále prepracovať k vysnívanej dĺžke vlasov, problém môže byť aj v takej naoko banálnej veci ako je umývanie vašej koruny krásy. Akých chýb sa najčastejšie dopúšťame?

Pokiaľ aj vy máte problém s tým, že napriek tomu, že svojim vlasom venujete pozornosť, nedokážete sa dopracovať k dĺžke po akej túžite, chyba môže byť práve v tom, ako si ich umývate. Aj to môže byť zodpovedné za lámavosť a oslabenú štruktúru vlasového vlákna. Pozrite sa na chyby, ktorých sa drvivá väčšina z nás, dopúšťa pravidelne. 

Vlasy si umývate veľmi často

Toto je prvý a najzásadnejší bod. Pozor treba dať na veľmi časté umývanie, ktoré je pre vlasy zaťažujúce. Tým, že si ich človek umýva každý deň, zoslabuje ich korienky. Kvôli tomu sa potom stávajú jemnými, mdlými a majú paradoxne aj väčšiu tendenciu sa mastiť.

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalý outfit na jesennú svadbu: Viete, po akých kúskoch siahnuť, aby ste nezatienili nevestu?

Ideálny model je každý tretí deň, keďže vlas sa potrebuje aj obaliť prirodzenými filmom. Ak ho totiž každých 24 hodín umyjete, nemá na to príležitosť.

Nepoužívate rovnaký typ kozmetiky

Toto sa niekomu môže zdať ako zbytočnosť, no v starostlivosti to skutočne zohráva úlohu. Pokiaľ napríklad používate šampón na polámané a zničené vlasy, ale kondicionér na jemné, tak účinok  samotných produktov zoslabujete. Ak už aj striedate rôzne značky, vždy sa snažte kombinovať prípravky s rovnakou účinnosťou.

Umývanie horúcou vodou 

Keď patríte medzi milovníčky horúcej sprchy, v oblasti vlasov ju radšej vynechajte. Môže spôsobiť, že si oslabíte korienky a zvýšite lámavosť. Kým vlažná voda pomáha otvárať vlasové kutikuly a vlasy lepšie absorbujú účinky prípravkov, ideálne je ukončiť rutinu opláchnutím studenou vodou. To totiž pomôže následne kutikuly zatvoriť a zabráni ich frizovaniu.

Problematické česanie

V prípade česania sa takisto neodporúča rozčesávať mokré vlasy, výnimkou je jedine ak máte v nich aplikovaný produkt. Vlasy by ste vždy na mokro mali rozčesávať len s maskou, či kondicionérom pred finálnym opláchnutím, no nie po ňom. 

Inšpirujte sa: Najikonickejšie tenisky, ktoré sa vám zídu v šatníku: Nosili sa pred rokmi a dnes  sú ešte o čosi štýlovejšie

Ak to totiž robíte aj napriek tomu, že ich máte zauzlované a nejde vám to, zbytočne si polámete už vrchnú časť vlasu, teda zničíte jeho základ

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe