Presunúť na hlavný obsah

Ekologické topánky, ktoré sa dokážu rozložiť v prírode. Známa značka prichádza s inovatívnymi novinkami

Lifestyle

Slow fashion kúsky sú dnes neodmysliteľnou súčasťou každého šatníka milovníčky kvalitnej módy. Medzi hlavných predstaviteľov módy patrí nepochybne značka Pangaia, ktorá je známa už azda vo všetkých krajinách sveta.

Konept Pangaia vznikol už v roku 2018. Najväčší boom však spoločnosť, ktorá sa rozhodla vyrábať unikátne, ekologické kúsky, dosiahla až v roku 2020, keď na svete prepukla pandémia. Ľudia po celom svete sa rozhodli svoje šatníky vymeniť a pracovné kostýmy nahradili teplákové súpravy. Aj to bolo dôvodom, prečo sa zrazu jednoduché tepláky, tričká a mikiny s nápisom na jednej strane, stali zo dňa na deň celosvetovým trendom. 

Na značke sa nepodieľali len dizajnéri, ale v prvom rade tím vedcov a technológov. Ich úlohou bolo - a do dnešného dňa je, vytvoriť materiál z obnoviteľných a alternatívnych zdrojov. Samotné kúsky oblečenia sú tak vyrobené z morských rias, byliniek či dokonca kvetín. Označenie vegánska je tak samozrejmosťou - a materiál je k tomu biologicky rozložiteľný, čím sa neprodukuje žiaden odpad.

Prečítajte si: Najštýlovejšie kabáty tejto zimy: Či milujete pufferky, rock - style, alebo minimalizmus, prídete si na svoje

Rozšírili sortiment

Posolstvo značky je jednoduché - a to obmedziť fast fashion a okrem rozšírenia posolstva o ekologickejšom spôsobe života, prispieť aj vlastným dielom.

„Každý rok sa vyrába viac ako sto biliónov kusov oblečenia a päťsto biliónov plastových fliaš. Polovica ide na skládku, jej rozklad trvá desaťročia. Všetok textilný a plastový odpad môže byť recyklovaný, premenený na priadzu a opätovne využitý. Vyvíjame výrobky vyrobené z recyklovaných materiálov a plastových fliaš. Vyzerá to dobre, ale predovšetkým sa v tom cítite dobre,'' vysvetľujú svoj zámer zakladatelia značky Pangaia.

Nakoľko tričká, mikiny a tepláky zožali úspech, značka prišla s novým sortimentom - a to špeciálne navrhnutými papučami, ale aj riľovými kúskami. Podobne, ako pri prvých výrobkoch, aj tentokrát sa zameriavajú najmä na pohodlie pri nosení. „Predstavujeme našu novú rastlinnú džínsovú kapsulu PANHemp™ – vyrobenú s použitím konope živeného dažďom, mätového oleja (PPRMINT™) a prírodného farbiva Indigo z poľnohospodárskeho odpadu,'' predstavila Pangaia oficiálne na svojom Instagrame. Zatiaľ čo je nová súprava v predaji až odteraz, tenisky a šľapky sú v ponuke už dlhšiu dobu. Vyrobené sú z odpadu, ktorý zanecháva produkcia vína. 

Neprehliadnite: Jednoduchý kapsulový šatník na jeseň a zimu: Týchto 6 štýlových kúskov musíte mať!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe