Presunúť na hlavný obsah

Grandma’s kúsky, ktoré by vám určite nemali v šatníku chýbať: Áno, inšpiráciu hľadajte v skriniach babičiek

Móda

Móda sa neustále vracia. To vieme všetky. Ktoré kúsky však prežívajú aktuálne obrovskú slávu a nájdete ich v skriniach starých mám?

Móda sa rokmi neustále vracia. Kúsky, ktoré boli IN pred 50. rokmi, získavajú aktuálne na popularite a stávajú sa veľmi obľúbenými. Skrine našich babičiek sa tak stávajú akousi studnicou malých pokladov, kde sa dajú nájsť skutočne ikonické kúsky. Tak schválne, nahliadli ste už do nich? Ak nie, je čas to zmeniť. 

Štrikované pulóvre s riasenými, či balónovými rukávmi

Štrikované svetre s riasenými, či balónovými rukávmi boli obľúbené najmä v 60. rokoch 20. storočia. No dnes sú opäť mimoriadne trendy a chic. Či ich zvolíte v kratšej, či dlhšej verzii je len na vás. Skúste však siahnuť v tomto prípade po variante bez vzorov. Svetrík sám o sebe je vlastne výrazným kúskom, takže sa držte starého známeho - menej je viac. 

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalý outfit na jesennú svadbu: Viete, po akých kúskoch siahnuť, aby ste nezatienili nevestu?

Šatky na všetky spôsoby

Hoci šatky vo vlasoch sa dlhodobo spájali práve so staršou generáciou, teraz je všetko inak. Nosia sa namiesto čeleniek ako alternatíva gumičiek, či čiapok. Pokojne si vyberajte výraznejšie vzory, farby, nebojte sa v tomto prípade odviazať.

Je to priam žiadené. Jediné pravidlo, ktorého by ste sa mali držať je, že farba vašich vlasov by mala korešpondovať vrámci tónov, so šatkou.

Zip up dad jumpers

Svetre s polovičným zipsom vzbudzujú dávku nostalgie, spomienok a evokujú návraty do minulosti. Nemusíte sa ich báť ani dnes. Vyzerajú skvele, hodia sa takmer ku všetkému, dokážete ich teda výborne kombinovať a navyše sú aktuálne veľkým hitom tejto jesene. Keď sa chcete cítiť sebavedome, pohodlne a zároveň ísť s trendami, toto je skvelá voľba.

Vyšívané svetríky a cardigany

Tento kúsok nájdete určite v skrini každej jednej starej mamy. Je to skrátka nesmrteľná klasika. Svetrík na gombíky s vyšívanými vzormi je dnes už ikonickou záležitosťou. 

Inšpirujte sa: Najikonickejšie tenisky, ktoré sa vám zídu v šatníku: Nosili sa pred rokmi a dnes  sú ešte o čosi štýlovejšie

Budete v ňom pôsobiť nežne, žensky a sexi zároveň. Kombinujte ho s jeansami, koženou bundou a získate naozaj výnimočný look.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe