Presunúť na hlavný obsah

Jeseň patrí vrstveniu: Pozrite sa, na čo si dať pri ňom pozor, niektorých vecí sa totiž treba vyvarovať

Móda

Pokiaľ aj vy v móde patríte medzi milovníčky vrstvenia, pozrite sa, na čo sa pri ňom zamerať. Niektorých vecí by ste sa totiž mali rozhodne vyvarovať, ak sa chcete vyhnúť faux pas.

Vrstvenie je v móde niekoľko sezón. Ak aj vy milujete tento štýl obliekania, mali by ste si osvojiť pár zásad, ktorých sa pri ňom treba držať. Viete, na čo si dať pozor?  

Systematické pravidlá

Biele tričko, farebný sveter a kožená bunda je niečo, čím nikdy nič nepokazíte. Skrátka nestarnúca klasika, vhodná snáď pre každú vekovú kategóriu. Dajte si však určite pozor na hrúbku samotného svetra a dĺžku bundy.

Inšpirujte sa: Najikonickejšie tenisky, ktoré sa vám zídu v šatníku: Nosili sa pred rokmi a dnes  sú ešte o čosi štýlovejšie

Sveter by mal byť určite tenší, môže byť pokojne do pása, alebo dlhší, no pri bunde sa držte pravidla, že by vám mala siahať niekde ako aj oblasť bokov. Je to totiž ideálna dĺžka, ktorá lichotí každej postave. 

Variabilita a nespútanosť v jednom

Keď ste si mysleli, že tričko, mikina a sako je nepriechodná kombinácia, je to omyl. Aktuálne je takýto outfit nielen populárny, ale aj celkom žiadaný. Ukrýva v sebe pohodlnosť, ležérnosť a neuveriteľnú variabilitu.Nebojte sa v tomto prípade farieb, či vzorov. 

Samozrejme túto škálu prispôsobte nielen príležitosti, ale aj svojej postave a veku. To je najpodstatnejšie. Čím je žena mladšia, môže si dopriať väčšiu farebnú škálu, s pribúdajúcim vekom siahnite skôr po jemnejších odtieňoch.

Najideálnejšie sú tenšie vrstvy

Pokiaľ si vyberáte look do práce, najideálnejšie je vrstviť tenké kúsky. Tie spolu nielen krásne hrajú, ak ich volíte v zemitých tónoch, ale zbytočne vám nepridajú na objeme. Pod rovný, minimalistický kabát, si preto určite nedávajte hrubé svetre, ale skôr siahnite po kašmírových variáciách, či jemnej alpake. Rovnako to platí, aj v prípade šiat.

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalý outfit na jesennú svadbu: Viete, po akých kúskoch siahnuť, aby ste nezatienili nevestu?

Za dokonalú spodnú vrstvu sa v tomto prípade považujú košele, či blúzky. To je skrátka kombinácia, ktorou vždy urobíte dobrý krok.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe