Presunúť na hlavný obsah

Hi-tech vychytávaky, lokálny dizajn, či umenie: Po čom siahnuť, keď sa pri darčekoch túžite vyhnúť plastovým záležitostiam?

Zábava

Pokiaľ hľadáte krásne vianočné darčeky, skúste tento rok staviť na lokálnu tvorbu.

Zachovávanie tradícií, láska k remeslu a prelínanie s modernými aspektami 21. storočia

Pokiaľ hľadáte naozaj výnimočný darček, ktorý v sebe skrýva zachovávanie tradícií, lásku k remeslu a prelínanie s modernými aspektami 21. storočia, stavte na unikátne kúsky zo skla. Fister je rodinnou firmou, ktorá sa sklárstvu venuje roky a stále s maximálnou precíznosťou a oduševnením.

"V 16. storočí otec brúseného krištáľu, Caspar Lehmann, objavil výnimočnosť brúsenia skla diamantom. Rovnakým spôsobom, len technologicky zdatnejšie, to dnes robíme aj my. Zachovávame tradíciu precízneho umenia aj pre nasledujúce generácie. Nechceme, aby remeslo, ktoré pomaly vymiera, stihol neslávny koniec."

Nájdete u nich nádherné vázy, svietniky, lampy, ozdobné misy na špeciálne príležitosti a samozrejme poháre. 

Prvky umenia a kultúry pretavené do nositeľnej, vekovo neohraničenej módy

Za značkou Cord Decker stojí sympatická a veľmi talentovaná Petra Schultzová. Jej tvorba reflektuje potreby súčasnej modernej ženy a odráža aktuálnu dobu. Kolekcie sú minimalistické, no zároveň veľmi hravé a ležérne. Petra spája prvky umenia a kultúry do nositeľnej, vekovo neohraničenej módy. Jednotlivé kúsky vynikajú najmä kvalitnými materiálmi, čistými líniami a jedinečným a nezameniteľným designom.  

"Jednotlivé kolekcie sa vyznačujú minimalistickým dizajnom a dokonca na seba aj nadväzujú, či už strihmi alebo použitím rovnakých materiálov, takže si z mojej tvorby dokážete vytvoriť moderný a najmä minimalistický kapsulový šatník."

Lokálna tvorba s pridanou hodnotou, ktorá poteší rovanko milovníčky, ale aj milovníkov dizajnových kúskov. Navyše, týmto darčekom, inšpirujete zrejme obdarovaného pozrieť sa na fashion biznis, tak trochu inak. Dá sa totiž robiť aj férovo a s láskou k planéte. 

Unikátny koncept sviečok, parfumov a bytových difuzérov minimalistického dizajnu

Sympatická a krásna Natália Gápľovská, vytvorila unikátny koncept sviečok, parfumov a bytových difuzérov minimalistického dizajnu, s trblietavým voskom. Celková filozofia je založená na prírodných materiáloch, láske k prírode. Všetky vône sú obohatené o vzácne esenciálne oleje a exotické koreniny navodzujúce vznešenú atmosféru v zmyselnej harmónii.

"LUMINIA sviečky sú známe svojou svetovo unikátnou trblietavou štruktúrou vosku, ktorá pripomína čerstvo napadaný sneh v slnečných lúčoch a na skle zimnú námrazu.Ich jedinečnosť a krásu vyzdvihuje ručne fúkaný Bohemia Crystal v brilantnej harmónii."

Pre všetkých sviečkomilov, ľudí milujúcich kvalitné parfumy a interiérové doplnky ako stvorené.

Dizajnový šperk pre všetkých hi - tech nadšencov

Ak hľadáte dokonalý darček pre milovníkov technológií, myslíme, že nič lepšie ako OURA Ring nenájdete. Dizajnový prsteň, ktorý má všetky predpoklady nahradiť inteligentné hodinky totiž naberá nielen na popularite, ale aj efektívnosti. Dokonalý nástroj na analýzu spánku, tepu počas dňa a cvičenia, meranie SpO2.

Prsteň takisto využíva systém na meranie telesnej teploty. Ten môže dokonca v predstihu upozorniť na prípadnú chorobu a zároveň je užitočný aj z hľadiska sledovania si menštruačného cyklu. 

Takže ak máte vo svojom okolí ľudí, ktorí na technologické vychytávky nedajú dopustiť, toto ich určite poteší.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe