Presunúť na hlavný obsah

Kozmetika a mejkap nielen pre ženy, ale aj mužov. Harry Styles prichádza na trh s unikátnou novinkou

Lifestyle

Je mladý, populárny a nebojí sa vyajdriť svoj názor. Aj práve preto patrí Harry Styles k najpopulárnejším tváram šoubiznisu. Svoj vplyv sa rozhodol využiť na zbúranie stigmy medzi mužským a ženským svetom.

Po rozpade známeho boybandu One Direction sa z hlavného speváka Harryho stal úspešný sólový hudobník. Harrymu sa však získava aj inej pozornosti než tej z hudobnej brandže. Jeho status módnej ikony je vo svete šoubiznisu tak vážený, že si ho všimol aj samotný Vogue, ktorý si ho ako prvého muža v histórii magazínu vybral na titulku. Spevák bol na nej zobrazený v ženských šatách, čím apeloval na stereotypy v obliekaní. 

„Nenosiť niečo, pretože je to ženské, to je ako zatvoriť si svet úžasného oblečenia pred sebou,'' vyjadril sa pre magazín spevák. „Čo je vzrušujúce na dnešnej dobe je, že môžete nosiť to, čo chcete. Nemusí to byť x ani y. Tieto línie sa prelínajú,'' prezradil magazínu. Podľa jeho slov je mužská maskulinita len umelo nafúknuté ego, ktoré živí táto spoločnosť. Všetci by mali nosiť to, čo sa im páči - a rovnaké výsady platia aj pre líčenie.

Vlastná značka 

Prelínanie svetov mu učarovalo natoľko, že sa ako prvá celebrita rozhodol prísť na trh s genderovo neutrálnou značkou, ktorá bude ako pre mužov, tak aj pre ženy. Samotný Harry sa totiž netají tým, že si aj on lakuje nechty či využíva rôzne séra pre lepší stav pleti. Na jednej strane však chápe stereotypy spojené s nákupom značiek, ktoré vo svojich kampaniach zahŕňajú vyslovene ženy, a tak sa pri zrode svojho brandu Pleasing rozhodol využiť opačnú taktiku. 

„Keď sme sa rozhodli založiť túto značku beauty výrobkov, chcel som si byť istý, že to bude niečo, čo by som aj ja používal. Nechcel som robiť produkty, ktoré by nejakým spôsobom maskovali ľudí, ale aby im pomohli zažiariť a cítiť sa krásne,'' uviedol svoju značku Harry. Pleasing zahŕňa zatiaľ pleťové séra na rozjasnenie pleti, ale aj manikúrový set či rôzne laky. Ako sám priznal, portfólio značky sa už v najbližšej dobre bude rozširovať.

Všetky výrobky sú samozrejme vegánske a cruelty-free. Jeden produkt sa pohybuje v cenovej relácii 15-50 eur, čím Styles apeloval na to, aby si ich mohli dovoliť aj obyčajní ľudia, nielen celebrity.

Neprehliadnite: Nielen ženy, ale aj muži majú právo starať sa o seba. Harry Styles otvorene o líčení a móde

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe