Presunúť na hlavný obsah

Nielen ženy, ale aj muži majú právo starať sa o seba. Harry Styles otvorene o líčení a móde

Zahraničné celebrity

Patrí k najikonickejším mužom šoubiznisu a napriek popularite, ktorú má, sa nebojí upozorňovať na netradičné témy. Aj taký je Harry Styles, bývalý frontman kapely One Direction.

V čase, keď sa spevák Harry Styles dostal do povedomia, mal len 16 rokov. Ako mladý tínedžer sa totiž prihlásil do známej britskej súťaže X-factor, kde túžil rozvíjať svoj hudobný talent. Spočiatku to vyzeralo tak, že sa mu to nepodarí - už krátko po objavení sa v šou z nej z totiž vypadol. Porota sa však rozhodla pre vskutku zaujímavý počin. Spojila piatich súťažiacich, ktorí neboli pre reláciu dostatočne silní na to, aby zabodovali ako sólisti a vytvorila chlapčenskú kapelu. Skupina dostala názov One Direction a ako sa ukázalo, išlo zrejme o to najlepšie rozhodnutie. 

Boyband si totiž už za krátky čas dokázal získať srdcia žien z celého sveta. Chlapci s nevinnými pohľadmi sa zameriavali najmä na tínedžerky a ich zamilované piesne vyznávajúce lásku žali úspech vo všetkých hitparádach. Za päť rokov vydali päť albumov, odohrali svetové turné a stali sa ikonami. Aj tento čas však skončil a kapela si dala stopku - všetci členovia sa chceli sústrediť na sólové kariéry

Prečítajte si: Desiatky vzťahov, sedem neúspešných manželstiev. Koľko chlapov vystriedali slávne Kardashianky?

Harry ako ikona

Najvýraznejší z nich je jednoznačne práve Harry Styles, ktorý na seba pútal najväčšiu pozornosť už počas pôsobenia v One Direction. Kučeravé vlasy, oslnivý úsmev a jamky v lícach dokonca zlomili aj modelku Kendall Jenner, ktorá so spevákom istý čas randila. 

Harrymu sa však získava aj inej pozornosti než tej z hudobnej brandže. Jeho status módnej ikony je vo svete šoubiznisu tak vážený, že si ho všimol aj samotný Vogue. Ten ho ako prvého muža v histórii magazínu vyobrazil na svojej titulke v ženských šatách. 

„Nenosiť niečo, pretože je to ženské, to je ako zatvoriť si svet úžasného oblečenia pred sebou,'' vyjadril sa pre magazín spevák. „Čo je vzrušujúce na dnešnej dobe je, že môžete nosiť to, čo chcete. Nemusí to byť x ani y. Tieto línie sa prelínajú,'' rozrozprával sa. Už v minulosti Harry prezradil, že nevidí problém v tom nosiť ženské veci. Podľa jeho slov je mužská maskulinita len umelo nafúknuté ego, ktoré živí táto spoločnosť. Všetci by mali nosiť to, čo sa im páči - a rovnaké výsady platia aj pre líčenie.

„Pre mňa je veľmi moderný. Dúfam, že tento jeho postoj k toxickej maskulinite prevezme viac ľudí a inšpiruje ostatné generácie,'' prezradila na margo svojho partnera priateľka Olivia Wilde. Harry sa nesústredí výhradne na mužskú stránku svojej osobnosti a aj vďaka tomu je vyrovnaný a šťastný a nemá problém si obliecť hocičo, vyjadrovať svoje emócie či správať sa tak, ako to spoločnosť škatuľkuje u nežnejšieho pohlavia.

Neprehliadnite: Krásna žena môže byť v plavkých sexi: Selena Gomez radí, ako zakryť to, čo treba, no zároveň byť sexi

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe